Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Międzyzdrojach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Od 1 stycznia 2016r. zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi

Od 1 stycznia 2016r. zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi

Z dniem 15 stycznia 2016r. mija termin  składania nowych  deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, dla których podstawą ustalenia  tej opłaty jest średnie miesięczne zużycie wody z nieruchomości w 2015r. 
Opłatę, bez wezwania,   w zmienionej wysokości  należy uiścić  za styczeń i luty do 28 lutego 2016r.
Terminy płatności  w kolejnych miesiącach:
- za marzec i kwiecień do 30 kwietnia danego roku,
- za maj i czerwiec do 30 czerwca danego roku,
- za lipiec i sierpień do 30 sierpnia danego roku
- za wrzesień i październik do 30 października danego roku,
- za listopada i grudzień do 30 grudnia danego roku,
- ryczałtowa stawka opłaty za dany rok do 30 lipca tego roku ( jeżeli obowiązek ponoszenia opłaty powstał po tym terminie, opłatę za dany rok należy uiścić w najbliższym spośród  wskazanych wyżej terminie płatności ).
Terminowe wpłaty pozwolą na uniknięcie płacenia odsetek za zwłokę, które są naliczane od niezapłaconej w terminie opłaty oraz kosztów upomnienia.
Opłatę należy   dokonać  w kasie Urzędu Miejskiego lub  na rachunek bankowy Gminy Międzyzdroje, ul.Książąt Pomorskich 5,72-500 Międzyzdroje :
38 2030 0045 1110 0000 0054 7180, prowadzony przez BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Międzyzdrojach.
W tytule wpłaty proszę wpisać : „opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości ……………………. ( należy podać dokładny adres nieruchomości oraz dane wpłacającego, tj. imię i nazwisko lub nazwę firmy, które winny być zgodne z danymi wykazanymi  w złożonej deklaracji )” .
Od 1 stycznia 2016r. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie  odpadami komunalnymi oraz nowe terminy uiszczania opłaty  ( opisane powyżej terminy płatności ).
W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach  kwota opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie podlega zaokrągleniu ( na co należy zwrócić uwagę  przy wypełnianiu deklaracji oraz uiszczaniu należnej opłaty, dotychczas opłata była zaokrąglana do pełnych złotych).
Deklaracje dostępne są na stronie www.bip.miedzyzdroje.pl ( Gospodarka komunalna  i ochrona środowiska) oraz www.miedzyzroje.pl ( System gospodarowania odpadami komunalnymi ). Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2016r.  również dostępny jest na ww. stronach.
W 2016r. nastąpi zmiana częstotliwości  odbierania odpadów ulegających biodegradacji. Z terenów miejskich, poza sezonem wakacyjnym, będą odbierane częściej - raz w tygodniu, a nie jak dotychczas dwa razy w miesiącu. Szkło w sezonie wakacyjnym będzie odbierane z częstotliwością raz w tygodniu ( dotychczas dwa razy w miesiącu ).
W Punkcie  Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( PSZOK-u )  w okresie od 1 maja do 31 października odpady dodatkowo będą odbierane w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00.
Wszelkie uwagi oraz reklamacje dotyczące niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości  lub przez prowadzącego PSZOK, proszę zgłaszać pracownikom Urzędu Miejskiego - Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej- tel. 91 32 75 657.
Informacje  dotyczące wnoszonych opłat,  zaległości  od niezapłaconych w terminie płatności, prowadzonych postępowań w sprawie  określenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, do uzyskania od pracowników  ww. Referatu  w Urzędzie Miejskim, pok. nr 3.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marta Trojan 12-01-2016 13:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ewa Sulicka Scholz 12-01-2016
Ostatnia aktualizacja: - 12-01-2016 13:52