Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Międzyzdrojach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Studium Gminy Międzyzdroje - nieaktualne

Podstawa prawna opracowania Studium Gminy Międzyzdroje

Podstawą prawną sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Międzyzdroje była Uchwała Nr 10/II/95 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 3 marca 1995 roku (z późniejszą zmianą - Uchwała Nr 35/V/95 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 29 maja 1995 roku) podjęta w tej sprawie. Rada Miejska działała na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym oraz na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o zagospodarowaniu przestrzennym.

Opracowanie Studium jest ustawowym obowiązkiem gminy. Brak tego dokumentu planistycznego, kreującego strategię polityki przestrzennej gminy powoduje, zwłaszcza w przypadku braku obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, niespójność tej polityki i brak koordynacji w podstawowej działalności samorządu.

Studium uchwala Rada Miejska po przedstawieniu go do zaopiniowania właściwym organom.

Studium nie jest przepisem gminnym i nie stanowi podstawy prawnej do wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Studium zostało sporządzone przez zespół specjalistów pod kierunkiem projektanta mającego stosowne uprawnienia planistyczne, wymagane przez ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym. Zespół ten został wyłoniony w drodze publicznego przetargu, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.

Czytaj Studium Gminy >>>

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marta Trojan 08-09-2003 16:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-01-2010
Ostatnia aktualizacja: Marta Trojan 12-07-2010 13:58