Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w dniu 24.03.2009r


37 protokół

ze wspólnego posiedzenia komisji

w dniu 24.03.2009 r.

  1. Otwarcie wspólnego posiedzenia komisji stałych i stwierdzenie quorum.

Posiedzenie otworzyła Przewodnicząca Komisji Spraw Komunalnych i Społecznych Beata Kiryluk i na podstawie listy obecności ( zał. nr 1) stwierdziła quorum. Obecnych na posiedzeniu: 12 radnych. Nieobecny: A. Kościukiewicz. Spóźnienie zapowiedzieli : M. Bobek i R. Wolny.

  1. Przedstawienie porządku posiedzenia .

Porządek został przyjęty bez uwag i stanowi zał. nr 2 do protokołu.

  1. Przyjęcie protokołu z poprzedniego połączonego posiedzenia komisji RM w dniu 24.02.2009 r.

Z protokołem z poprzedniego posiedzenia zapoznał się radny Artur Duszyński. Przewodnicząca zaproponowała przyjęcie protokołu z poprawkami korekcyjnymi, bez odczytywania. Za przyjęciem protokołu radni opowiedzieli się jednogłośnie za.

  1. Spotkanie w sprawie uzgodnień dotyczących warunków porozumienia w sprawie inwestycji dot. budowy nowego ośrodka zdrowia z przedstawicielami „Adler Schiffe” oraz „Partnermed” (godz.10.00).

Głos zabrał radny Roman Pawłowski, który przedstawił Radzie krótką informację ze spotkania z Partenermedem i przedstawicielami Adler Schiffe. Partnermed dalej stoi na swoim stanowisku, że nowy ośrodek zdrowia zbudowany będzie na wcześniej ustalonych warunkach. Przedstawicieli Adlera interesują tylko umowy przedwstępne.

Radna Teresa Purgal zaproponowała, aby każda ze stron przedstawiła swoje stanowisko.

Pan Burmistrz wyjaśnił, że taka kolej rzeczy jest korzystna dla Gminy. Zostanie wybudowany nowy ośrodek zdrowia w pełni usprzętowiony i nowoczesny. Na miejscu przychodni powstanie 4 lub 5 gwiazdkowy hotel z czego Gmina będzie miała dochody do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości, a oprócz tego nową bazę noclegową dla turystów. Bez konsensusu projekt upada. Z sytuacji są dwa wyjścia. Albo wybudujemy Partnermedowi nowy ośrodek zdrowia bez żadnych podmiotów, albo na własną rękę wybudujemy dodatkowe pomieszczenia dla innych podmiotów i wtedy będziemy je wydzierżawiać.

STANOWISKO PARTNERMEDU: głos zabrała Pani Zaręba. Partnermed stoi dalej na swoim stanowisku. Zgodzi się na rozwiązanie umowy w momencie wybudowania nowego ośrodka zdrowia na ustalonych wcześniej warunkach.

Radną Teresę Purgal interesuje możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy jednej ze stron. Burmistrz wyjaśnił, że jedynie Sąd będzie mógł o tym zadecydować. Mecenas Partnermedu dodał, że jeżeli by doszło do rozprawy sądowej to Gmina najprawdopodobniej by przegrała. Jedynym rozwiązaniem jest porozumienie obu stron.

Pani Zaręba na stawione pytanie dot. remontu obecnego ośrodka zdrowia wyjaśniła, że jest zrobiony plan modernizacji obiektów przychodni, który został wstrzymany, ze względu na otrzymaną propozycję zamiany.

------------------- wyszedł radny Roman Pawłowski------------------

Zdaniem radnego Wiesława Kotwicy od momentu zawarcia umowy, Partnermed nie wykonał żadnych czynności związanych z poprawieniem warunków w przychodni, a argumentowanie, że jest to spowodowane otrzymaną propozycją jest nie istotne. Partnermed miał trochę czasu do chwili złożonej przez Gminę propozycji, więc dlaczego do tego czasu nic nie zrobił. Czy Pani Zaręba uważa, że Partnermed wywiązuje się z zawartej umowy?

Pani Zaręba uważa, że spółka wywiązuje się z sposób bardzo przyzwoity z zawartej umowy.

Radny zauważył, że spółka nie jest szczególnie mocno zainteresowania zamianą. Może lepiej jest zostawić to tak jak jest teraz i dać możliwość pokazania Partnermedowi, że jest w stanie doprowadzić obiekty to należytego stanu.

Radna Teresa Purgal jest ciekawa, którego interesu tak naprawdę broni Pan Burmistrz: Partnermedu czy Gminy?

Zdaniem Pana Burmistrza to pytanie jest obraźliwe. W tym przypadku oczywiste jest, że najważniejsze są interesy Gminy. Z zamiany wypłyną same korzyści. Nowy ośrodek zdrowia z wyższymi standardami medycznymi, wpływy do budżetu z tytułu podatków, nowy hotel i miejsca pracy. A czy tak się stanie to zależy wyłącznie od Rady.

Ad vocem radna sprostowała, że celem nie było obrażenie Pana Burmistrza. Pytanie miało dać klarowny obraz sytuacji. Pani Purgal nie rozumie, dlaczego Gmina chce zabrać coś na co nie koniecznie zgadza się strona przeciwna.

Radny Kotwica stwierdził, że jeżeli Burmistrzowi zależałoby na pozytywnym załatwieniu sprawy, to zrobiłby to inaczej. Partnermed jest prywatnym zakładam i niech sam na siebie zarabia.

------------przyszedł radny Mateusz Bobek---------------

Pan Burmistrz przypomniał, że wielokrotnie artykułował to samo stanowisko co radny. Były przedstawiane różne propozycje. Wybór jest w rękach Rady i jeżeli Rada nie będzie chciała takiego rozwiązania to go po prostu nie przyjmie.

Głos zabrał Pan Niedźwiecki, który reprezentuje Spółkę Adler Schiffe. Koncepcja przedstawiona przez spółkę jest zupełnie inna od tej, która teraz jest omawiana. Spółka wygrała przetarg otwarty na działkę obok nieruchomości Partnermedu. Jednak okazała się ona za mała i nie sposób by było postawić tam ekskluzywnego hotelu. Przylegające działki są Gminy, oddane w dzierżawę Partnermedowi. Spółka zaproponowała więc Gminie wycenę tych nieruchomości. Po ustaleniu szacunkowej wartości tych działek na rynku, Adler przystał na ten operatyw, ponieważ cena wydawała się być dobra. Partnermed przedstawił swoje oczekiwania. Przy mniejszej powierzchni będzie można stworzyć lepsze warunki. Adler patrzy na tą inwestycje w perspektywie wieloletniej. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie materiały i będzie można usiąść do negocjacji. Mecenas zapewnił, że wszystkie koszty inwestycji poniesie spółka Adler.

Przewodniczący RM Michał Sutyła stwierdził, że została przedstawiona wycena działek, a to nie ma nic wspólnego z ceną gruntową.

Radny Piłat przypomniał, że podmiotem w tej sprawie jest Partenrmed i Gmina Międzyzdroje. Patrząc szerzej można zastosować jeszcze jedno rozwiązanie. Można dać Partnermedowi inny teren o powierzchni przykładowo 5 tys. m?. Wtedy to będzie wyłączny teren Partnermedu, który wykaże się i zrealizuje swoje obietnice, wywiązując się tym samym z umowy.

-------------przyszedł radny Rafał Wolny-----------------

Kontynuując wypowiedź radny uważa, że proponowana cena jest nieadekwatna do powierzchni działki. Jeżeli Adler wybuduje nowy ośrodek zdrowia, to będzie oznaczało, że jest jego dzierżawcą. W związku z tym jak będzie wyglądało przejęcie tej działki przez Partnermed.

Pan Niedźwiecki wyjaśnił, że Adler wydzierżawi tą działkę od Gminy i wybuduje na niej przychodnie. Wartość tego co oferuje Gmina nie zostanie przez spółkę zabrana, ponieważ dokona się zamiana.

Czy Adler musi koniecznie dokupić te dwie działki - zapytała Teresa Purgal (odp. Nie). W związku z tym pozwólmy zrealizować się Partnermedowi. Jeżeli to nie jest obowiązkiem Gminy, to nie ma sensu uszczęśliwiać nikogo na siłę.

Ad vocem Burmistrz przypomniał, że to miało przynieść korzyści dla miasta.

Pani Zaręba poinformowała, że jeżeli Partnermed zacznie wykładać środki na remont to nie będzie już szansy na zamianę, bo wtedy przestanie się to opłacać.

Zdaniem Wiesława Kotwicy Gmina powinna się wycofać, a Partnermed i Adler niech sami się porozumieją w tej kwestii.

STANOWISKO: temat został wyczerpany i komisje nie podejmują żadnego stanowiska.

5 minut przerwy…

Po przerwie…

  1. Spotkanie z Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Krzysztofem Targońskim w sprawie dofinansowania zakupu radaru (godz.11.00).

Tytułem wstępu głos zabrał Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim mł. Insp. Krzysztof Targoński. W styczniu Komenda, a dokładniej sekcja ruchu drogowego otrzymała nagrodę za najlepsze osiągnięcia w kategorii drogownictwa, w formie samochódu marki Opel Vectra. Komenda wypożyczyła tzw. wideo rejestrator, do sprawdzania szybkości pojazdów. Po cięciach budżetowych w państwie, z pieniędzy przeznaczonych na policję został wycięty 1 mld zł. Tym samym budżet powiatowy również musiał zostać zmieniony. Na planowane inwestycje środki są ograniczone, dlatego zakup takiego wideo rejestratora poprzez dofinansowanie pomógł by komendzie zachować otrzymany samochód, gdyż taki jest wymóg formalny na jego zatrzymanie. Jeżeli Komenda nie zakupi tego sprzętu pojazd zostanie przekazany innej placówce, która posiada takie urządzenie. Jeżeli oddamy ten sprzęt będziemy jedynym powiatem, który nie będzie miał takiego sprzętu. W roku ubiegłym został zgłoszony wniosek o zakup radiowozu. Gmina rozpatrzyła go pozytywnie. Pan Targoński poinformował, że na wczorajszej sesji w gminie Dziwnów radni pozytywnie zaopiniowali wniosek o dofinansowanie w kwocie 15 tys.

Radny Drzewiecki zapytał, czy ten sprzęt jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania policji w warunkach drogowych.

Komendant wyjaśnił, że samochód Komenda otrzymała za bardzo dobre wyniki. W mienioną niedzielę udało się dzięki temu radarowi sprawdzić 400 osób, z których 3 były w stanie nie wskazanym do prowadzenia. Takich sytuacji jak ta w wakacje jest znacznie więcej, a dzięki temu urządzeniu będzie można zapewnić większe bezpieczeństwo. Obecnie Komenda jest zaangażowana w akcję, pokazującą na symulatorze młodzieży, jak zachowuje się ciało, które jest nie zapięte w pasy, pod wpływem zderzenia.

Starosta poinformował, że wyniki Komendy są bardzo dobre. Jedne z najlepszych. Tworząc budżet powiat przeznaczył 10 tys. na policję , a dokładnie na paliwo do motorówek.

Radny Janusz Piłat zapytał, jak będzie wyglądała ochrona w nadchodzącym okresie letnim. Jakie będą położone nakłady na funkcjonariuszy. Ponadto jakie są nakłady pieniężne uzyskiwane z tego urządzenia.

W zeszłym roku funkcjonariuszy w sezonie letnim było 20. Komenda zapewniła wyżywienie i nocleg zatrudnionym policjantom. W tym roku placówka chce zatrudnić nowe służby policyjne m.in. na rowerach, więcej patroli pieszych i utworzyć patrole konne - wyjaśnił Pan Targoński.

-----------------------wyszedł radny Roman Pawłowski--------------------

WNIOSEK:

-----------Rada Miejska pozytywnie opiniuje kwotę 20 tys. na dofinansowanie zakupu radaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Za przyjęciem wniosku radni opowiedzieli się jednogłośnie.--------------------

Pan Targoński podziękował Radzie Miejskiej za wsparcie i ma nadzieję na dalszą równie owocną współpracę z Gminą.

  1. Spotkanie ze Starostą Powiatowym Pawłem Czapkinem w sprawie przeprowadzenia termomodernizacji budynków :Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach oraz Domu Dziecka w Lubinie (godz. 12.00).

Tytułem wstępu głos zabrał Starosta Powiatowy Paweł Czapkin. W powiecie istnieje zasada, że są inwestycje drogowe, które są robione w 100% przez Powiat. Są to najczęściej drogi strategiczne, które mają połączyć drogę wojewódzką z pasem wybrzeża. W I kadencji została wykonana dokumentacja i podpisana umowa na wykonanie pierwszego odcinka drogi Unin - Wolin, na odcinku Międzywodzie. Realizacja i wykonanie nastąpiła już w drugiej kadencji. W II kadencji został wykonany drugi odcinek drogi wojewódzkiej prowadzący do Parłówka w kierunku Dziwnówka. Kolejnym zaplanowanym odcinkiem, jaki miał zostać zrobiony była droga do Wrzosowa i Strzeżewa. W III kadencji planowało się dokończyć rozpoczęte inwestycje drogowe. Powiat przygotował i złożył wniosek na dofinansowanie odcinka Wolin - Unin. W październiku bądź listopadzie tego roku odbędzie się ponowny nabór do schetynówek. Dzięki temu powiat ma zamiar zrobić odcinek do Łukęcina, tym bardziej, że wszedł do programu likwidacji niebezpiecznych ulic. Idąc w drobniejsze zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, powiat zaczął porozumiewać się z innymi gminami o współfinansowanie wytypowanych odcinków drogowych. Porozumienie zawarte z Gminą Międzyzdroje na remont drogi sołeckiej było właśnie na takiej zasadzie. Na tę drogę z dofinansowania powiat otrzymał 350 tys. zł, a sam przeznaczył na to zadanie 500 tys. zł. Wstępnie całe zadanie było szacowane na 2 mln zł. Gmina miała wyłożyć pieniądze dopiero po ogłoszeniu przetargu. Ostatecznie miasto wyłożyło na tę inwestycję ponad 1 mln zł. W końcowej fazie roku wystąpiła sytuacja, dzięki której udało się powiatowi zdobyć pieniądze z rezerwy budżetowej, a ponieważ współpraca z Gminą Międzyzdroje układała się najlepiej powiat postanowił, że jako podmiot przeznaczy na tę drogę 900 tys., odciążając tym samym finansowanie przez Gminę Międzyzdroje. Kwotę. 400 tys. można podzielić na pół i przeznaczyć na zadanie, do którego szykuje się Powiat, a mianowicie na termomodernizacje. Jesteśmy na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie w kwocie 12 mln. Powiat dołoży do tego projektu prawie 3 krotność. W ramach tego Starosta prosi o przekazanie kwoty 400 tys. zł.

Radny Janusz Piłat zapytał, czy Starosta myślał już nad rozpoczęciem budowy kolejnego etapu drogi Zalesie - Wapnica - Lubin.

Starosta wyjaśnił, że na chwilę obecną nie było rozmów na ten temat. Trzeba go na spokojnie przedyskutować i rozważyć.

Zdaniem radnego Pawłowskiego Rada powinna poprzeć ten wniosek chociażby z tego względu, że jest zrobiony dzięki Powiatowy duży odcinek drogi w sołectwach. Jeżeli zaoszczędziło się 400 tys. zł i Starosta chce je przeznaczyć na gminne ośrodki to ze zwyczajnej wdzięczności powinniśmy tą sumę przekazać.

Radna Teresa Purgal zapytała, jaki jest stan prawny tych obiektów i ile czasu oraz funduszy Starostwo ma zamiar przeznaczyć na dalsze remontowanie tych obiektów.

Pan Czapkin poinformował, że są to dwa obiekty: Dom Wczasów Dziecięcych i Dom Dziecka w Lubinie, na które Starostwo przeznaczy pieniądze. Początkowo był pomysł aby sprzedać te obiekty, jednak ministerstwo nie wyraziło na to zgody. W całej Polsce istnieje 39 takich obiektów.

Reasumując całą dyskusję radny Wiesław Kotwica przypomina, że trzeba podtrzymywać dobre relacje i nie należy Panu Staroście odmawiać.

Wniosek:

------------ Rada Miejska występuje do Burmistrza o podpisanie porozumienia ze Starostwem Powiatowym na termomodernizację Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach i Domu Dziecka w Lubiniu i wygospodarowaniu środków w kwocie 400 tys. zł. ------------------

Wniosek został poddany pod głosowanie za przyjęciem radni opowiedzieli się 13 głosami za, przy 1 głosie przeciwnym.

  1. Spotkanie z mieszkańcami w sprawie przeznaczenia terenu przy ul. Spokojnej (godz.13.00).

Tytułem wstępu głos zabrał Pan Burmistrz. Inwestor, który ma za mało miejsc parkingowych na swojej działce złożył wniosek aby na omawianym terenie wybudować parking wraz z portiernią. Występując o wydanie warunków zabudowy, trzeba wysłać pisma do wszystkich osób sąsiadujących z tą działką. Decyzja o warunkach zabudowy jest tylko informacją o danym terenie. Inwestycja nie może zostać zrealizowana jeśli inwestor nie posiada prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. W wysłanych pismach strony postępowania oraz Rada Miejska otrzymały kompleksową odpowiedź dotyczącą realizacji niniejszej inwestycji.

Na posiedzenie został zaproszony Pan Henryk Pawlak, który jest przedstawicielem mieszkańców ul. Spokojnej. Podczas spotkania została przedstawiona cała procedura dot. wydania decyzji o warunkach zabudowy. Pan Burmistrz poinformował, że sama decyzja o warunkach zabudowy nie oznacza przystąpienia do budowy na tym terenie czego kolwiek. Ponad to Burmistrz musi zwrócić się do Rady o zgodę na sprzedaż tej działki. Jeżeli mieszkańcy chcą aby powstał tam mały park zielony Pan Rosiak dostał już wytyczne dot. zagospodarowania tego teren właśnie pod miejsca zielone.

Przewodnicząca Komisji Spraw Komunalnych i Społecznych Beata Kiryluk poinformowała, że Pan Pawlak był obecny na spotkaniu komisji i przedstawił omawiane zagadnienie. Po wysłuchanej opinii komisja poparła wniosek mieszkańców ul. Spokojnej.

Radny Roman Pawłowski wyjaśnił, że jeżeli w projekcie decyzji o warunkach zabudowy jest już zaznaczona funkcja, da się ją dopiero zmienić w momencie złożenia wniosku o zmianę takiej decyzji.

Jak zauważył radny Janusz Piłat trzeba się zdecydować, czy będzie tam tylko i wyłącznie teren zielony, czy będzie możliwy dojazd na posesje.

Rada Miejska przystąpiła do opracowania metody, dzięki której miał by zostać ten teren utwardzony oraz i w jaki sposób go zagospodarować.

Radny Roman Pawłowski wyraził pozytywną opinię o utworzeniu tam miejsc zielonych.

Burmistrz podkreślił, że wniesie poprawkę do studium o innym przeznaczeniu tego terenu.

Obecny na spotkaniu Pan Pawlak podziękował Radzie Miejskiej za pozytywne załatwienie sprawy.

Wniosek:

----------------- Połączone komisje Rady Miejskiej w Międzyzdrojach wnoszą do Burmistrza o wniesienie zmian do Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Międzyzdroje, zapisu o przeznaczeniu dz. nr 50 na tereny zielone z zagwarantowaniem do dojazdu posesji ulokowanych na działkach nr 49, 56, 57, 58. -----------

Za przyjęciem wniosku opowiedziało się 12 radnych, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

-------------Przewodnicząca KSKiS zarządziła 15 minutową przerwę------------------

Po przerwie…

  1. Przedstawienie koncepcji zagospodarowania targowiska miejskiego w Międzyzdrojach przez Panią Annę Oszczędę z Kancelarii Prawnej A. Oszczęda i Spółka, przedstawiciela inwestora sieci sklepów „Biedronka”(godz.14.00).

Tytułem wstępu głos zabrał Zastępca Burmistrza Mateusz Flotyński. Rok temu powstała koncepcja utworzenia na tym terenie sklepu ,,Polomarket”. Niestety inwestor musiał wycofać się z projektu ze względu na poszerzający się kryzys.

Zastępca oddał głos Panu Haskiemu, który reprezentuje spółkę. Koncepcja spółki Rex jest podobna do poprzedniego zamysłu. Zostanie utworzony kompleks mieszkalny na dole z lokalami usługowymi, którego większą część zajmie sieć sklepów ,,Biedronka” (1,070 m ? ). W związku z tym, że na tym terenie obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego będzie utworzone miejsce zadaszone z przeznaczeniem na targowisko. Powierzchnia przeznaczona na lokale usługowe będzie wynosiła 90 m?. 890 m? zostanie przeznaczone na mieszkaniówkę.

Radny Roman Pawłowski zapytał, czy spółka wzięła pod uwagę warunki obecnych handlowców. Są to wieloletni dzierżawcy i nie każdego stać będzie na wykup lokalu. Czy będą istniały inne możliwości np. dzierżawa.

Pani Oszczęda poinformowała, że spółka akceptuje wszystkie warunki, które zostały przedstawione. To jest na razie wstępny plan i wszystko może ulec zmianie.

Radny Piłat zapytał, czy zadaszona powierzchnia będzie funkcjonować na zasadzie nowego targowiska otwartego?

Przedstawicielka handlowców w osobie Pani Kamińskiej poinformowała, że kupcy chcą mieć stanowiska, w których będzie możliwość zamknięcia swojego towaru. Proponują więc pomieszczenia na wykonane na zasadzie lokali na promenadzie. Na chwilę obecną chęć posiadania takich pomieszczeń deklaruje ok. 20 osób.

Pani Janeczek zgadza się z Panią Kamińską, tym bardziej, że są osoby handlujące cały rok, a takie pomieszczenie były by na ich korzyść.

Pani Oszczęda zanotowała proponowaną zmianę, która zostanie uwzględniona w projekcie końcowym.

Pan Haski poinformował, że koncepcja projektu jest trochę zmieniona. Polomarket nie posiadał warunków zagospodarowania przestrzennego, które ma spółka REX.

Radny Adam Jakubowski zapytał jaki metraż widzą dla siebie handlowcy. Czy spółka zastanawiała się nad połączeniem parkingu z netto. Było by to najlepsze rozwiązanie. Wjazd byłby szerszy i wyjazd dogodniejszy. Jak spółka zapatruje się na ten pomysł.

Pani Kamińska wyjaśniła, że 20 metrów wystarczy najzupełniej.

Pan Haski stwierdził, że nie będzie tyle miejsca aby wszyscy handlowcy zmieścili się pod zadaszeniem. 20 osób po 20 m? każdy handlowiec to zdecydowanie za dużo.

Pani Oszczęda dodała, że jeżeli zainteresowanie lokalami będzie duże to można przeznaczyć większą powierzchnię pod ten cel na I piętrze.

Radna Beata Kiryluk zaproponowała, żeby kupcy przygotowali koncepcje zagospodarowania zadaszonego terenu i na następnym spotkaniu z przedstawicielami zostanie ona omówiona.

Radny Pawłowski przypomniał, że Gmina wniesie aportem wkład, a spółka będzie działać na zasadach rynkowych.

W kwestii spółki głos zabrała Pani Oszczęda. Jest to spółka celowa, która powstała na potrzeby Gminy. Sieć sklepów ,,Biedronka” będzie dzierżawić teren od spółki Rex.

Kontynuując temat Zastępca Burmistrza wyjaśnił, że Gmina chce teraz podpisać umowę, gdyż na początku kwietnia będą zmienione przepisy dot. VAT. Propozycja jest taka: Gmina stworzy spółkę ze spółką Rex i przez kilka miesięcy będzie dysponowała większymi środkami. Następnie później zostanie podwyższony kapitał i utworzone zostaną nowe udziały, aż proporcja zostanie wyrównana.

Wniosek:

------------------- Rada Miejska popiera inicjatywę Burmistrza dot. przystąpienia Gminy do Spółki celowej ze Spółką Rex w celu zagospodarowania terenu targowiska. ----------------------

Za przyjęciem stanowiska radni opowiedzieli się jednogłośnie.

  1. Przedstawienie bieżącej korespondencji .

Przewodniczący odczytał bieżącą korespondencje. Do Biura Rady wpłynęło pismo Pana Pawlaka, o którym już komisje rozmawiały. Wpłynęło również pismo Pana Targońskiego dot. przyznania Komendzie Policji 20 tys. na dofinansowanie na zakup radaru i wniosek Straży Granicznej o dofinansowanie w kwocie 10 tys. Ponadto w biurze znajdują się wnioski dzierżawców m.in. Pana Kobera, Pana Komorowicza. Jest również pismo od Pani Banachowicz - Dyrektor SP 1.

  1. Zapytania i wolne wnioski. (brak)

  2. Zakończenie posiedzenia komisji .

Przewodnicząca Beata Kiryluk po wyczerpaniu tematu zakończyła posiedzenie komisji. Na tym protokół został zakończony.

Protokołowała:

S. Jakubowska

7


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Sylwia Jakubowska

Data wytworzenia:
24 mar 2009

Osoba dodająca informacje

Marta Trojan

Data publikacji:
03 sie 2009, godz. 13:46

Osoba aktualizująca informacje

Marta Trojan

Data aktualizacji:
03 sie 2009, godz. 13:46