Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w dniu 28.01.2008r


Protokół Nr 19

ze wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej

w dniu 28.01. 2008 r.

  1. Rozpoczęcie posiedzenia i stwierdzenie quorum.

Przewodniczenie posiedzenia objął Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Pawłowski. Przed formalnym rozpoczęciem posiedzenia poprosił o powstanie zebranych na posiedzeniu osób celem uczczenia minutą ciszy ofiary katastrofy lotniczej koło Mirosławca, w wyniku której zginęli polscy piloci wojskowi.

Na podstawie listy obecności Przewodniczący obrad stwierdził wymagane quorum, obecnych 10 radnych; spóźnienie zapowiedziała radna Beata Kiryluk, Teresa Purgal, nieobecny Kazimierz Drzewiecki z przyczyn służbowych oraz Andrzej Kościukiewicz .

Lista obecności stanowi zał. Nr 1 i 2 do protokołu.

2.Przedstawienie porządku obrad.

Przewodniczący poinformował radnych, że wpłynął do Rady wniosek Pana Lecha Bartosiewicza dot. dzierżawy terenu na okres 20 lat, proponując ujęcie tego zagadnienia w punkcie 6 porządku posiedzenia o treści „ wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wniosku Lecha Bartosiewicza z dnia 15.01.2008 r.”

Wiceburmistrz zaproponował wprowadzenie do porządku posiedzenia punktu „Wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie przeznaczenia nieruchomości tzw. „Pomeranii”, wyznaczonej stosową uchwałą do sprzedaży na cele budowy hotelu wysokim standardzie „.

Przewodniczący uważa, że wniosek jest przedwczesny, gdyż studium nadal obowiązuje a tam istnieje zapis odnośnie terenów usług przyplażowych. Jeżeli w tej kadencji nie uda nam się przyjąć tego studium, to możemy naszych następców narazić na szkodę w postaci ew. płacenia odszkodowania, jeżeli inwestor zaskarży Gminę. Osobiście uważa, że nie uda się załatwić sprawy studium w tej kadencji. Jeśli chodzi o stanowisko Rady, nie wie, jaka jest jego moc wiążąca.

Wiceburmistrz wyjaśnił, że stanowisko RM nie jest wiążące, nie umożliwia ono np. uzyskania pozwolenia na budowę. Uważa jednak, że prace nad studium postępują zgodnie z planem i jest przekonany, że powinniśmy prace zakończyć w trakcie trwającej kadencji. Poza tym wszyscy chyba uważamy, że aktualny zapis planu nie jest fortunny i chyba wszyscy widzimy sens budowy hotelu w tym miejscy. Pan Flotyński zwrócił również uwagę na konieczność takiego zapisu ze względu na korzyści wynikające z planowanego przetargu na sprzedaż tej nieruchomości, który ma się odbyć 4.03.2008 r.. Uzyskanie dobrej ceny przetargowej uzależnione jest również od tego, że pogląd Rady w zakresie zmiany zapisu planu jest jednoznaczny - popierający budowę hotelu. Odszkodowanie, o którym wspomniał Przewodniczący nie wchodzi w rachubę - zdaniem wiceburmistrza, nie ma, bowiem możliwości prawnej, co do takiego roszczenia.

DYSKUSJA

Radny Kotwica poparł punkt widzenia wiceburmistrza, jeżeli Radni doszli do wniosku, że należy poprzeć budowę hotelu to należy iść w tym kierunku. Podobne stanowisko przedstawili radni Piotr Wójcik, który uznał, że klamka zapadła i należy dążyć do jak najlepszej ceny oraz Adam Jakubowski, stwierdzając, iż należy iść za ciosem, skoro taka decyzja wcześniej zapadła.

GŁOSOWANIE :

- wprowadzenie w poz. 6 „ wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wniosku Lecha Bartosiewicza z dnia 15.01.2008.r.” ; za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych.

- w poz. 7 „ wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie przeznaczenia nieruchomości tzw. „Pomeranii”, wyznaczonej stosową uchwałą do sprzedaży na cele budowy hotelu wysokim standardzie”; za przyjęciem opowiedziało się 9 radnych, przeciwko 1 osoba.

Całość porządku, łącznie z wprowadzonymi zmianami poddano pod głosowanie, za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych, porządek stanowi zał. Nr 3 do protokołu.

  1. Przyjęcie protokołu z poprzedniego wspólnego posiedzenia komisji z dnia 13.12.2007 r.

Z protokołem z poprzedniego wspólnego posiedzenia komisji zapoznał się radny Roman Pawłowskiki nie wnosząc uwag. Wobec powyższego protokół przyjęto bez odczytywania, za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych obecnych na posiedzeniu.

  1. Wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wniosku sołectwa Wisełka.

W posiedzeniu komisji na zaproszenie uczestniczyli przedstawiciele sołectwa Wisełka, zgodnie z listą obecności zaproszonych gości.

Przewodniczący przypomniał, iż wniosek podpisany przez sołtysa Wisełki Bożenę Rek wpłynął do Rady Miejskiej 15 XI 2007 r., w którym Rada Sołecka zwraca się do Rady Miejskiej o wyrażenie opinii w sprawie zmianę przynależności swojej miejscowości, pismo w tej sprawie stanowi zał. Nr 4 do protokołu.

Wnioskodawcy zabrali głos w dyskusji, przedstawiając swoje problemy. Sołectwo podjęło 14 uchwał, a jedna z nich dotyczyła przeprowadzenia ankiety społecznej w powyższym temacie.

Przewodniczący RM zaznaczając, że choć nie jest prawnikiem, oparł się na komentarzu do ustawy o samorządzie gminnym, art. 4 ustawy został odczytany. Wg istniejącego zapisu istnieją dwa wyjścia: albo RM w M-jach osobiście wystąpi z wnioskiem - co nie będzie naturalnym działaniem, albo RM w Wolinie to uczyni, co będzie dużo zręczniejszym posunięciem.

Radny Wójcik zastanawiał się, czy taki wniosek obliguje Radę Miejską do działania. Goście z Wisełki udowadniali, że taka właśnie istnieje procedura, szczególnie, że radni mają działać na rzecz swojej Gminy, zatem nie można liczyć, że Wolin będzie zainteresowany, tymczasem Międzyzdroje powinny to uczynić i opowiedzieć się za przyłączeniem.

Nie mamy żadnej gwarancji, że będzie to dobre rozwiązanie dla naszej Gminy - powiedział Przewodniczący RM. Musimy zdecydować jedynie, czy podejmujemy działania, czy powinno scedować się to na sołectwo Wisełka.

Pan Janson, radny Rady Miejskiej w Wolinie zwrócił uwagę, że jesteśmy członkami ZGWW, tymczasem rozmowa odbywa się tylko z Gminą Międzyzdroje. Nie wyobraża sobie takiego działania. Wyraził żal, że unika się wspólnego spotkania w tej sprawie z Radą Miejska w Wolinie a Wisełka stosuje różne wykręty, aby nie spotkać się w tej sprawie. Tymczasem Wolin łoży niemałe pieniądze (200 tys. zł na ścieżkę rowerową, 5 mln zł. wydano na inwestycje). Patrząc na budżety gmin: Wolina i Międzyzdrojów, nic dziwnego - powiedział Pan Janson, że Wisełka upatruje lepsze rozwiązanie w przynależności do Międzyzdrojów. Międzyzdroje mają w Wisełce swoje tereny (drogę) tymczasem nie przekłada się to na utrzymanie.

Przewodniczący RM ustosunkował się do powyższej wypowiedzi wyjaśniając, że droga przez las do plaży znajduje się w granicach administracyjnych gminy Międzyzdroje ale należy do Skarbu Państwa, zarządzana natomiast jest przez WPN. Natomiast plaża jest w granicach administracyjnych Międzyzdrojów i do Międzyzdrojów należy.

Pan Janusz Piłat, obecny na posiedzeniu mieszkaniec stwierdził, że sprawa ta wymaga wykładni prawnej, może należy zasięgnąć języka u źródeł. Poprosił o postawienie konkretnych argumentów.

Pan Hanasz, radny Rady Miejskiej Wolina, nie chce się nikomu narazić, ale to, co Rada Sołecka zrobiła nie jest prawidłowym działaniem, gdyż pierwszy krok winien być skierowany do Rady Miejskiej Wolina w sprawie opinii. Musimy również pamiętać, że mamy wspólne sprawy w ramach ZGWW i powinno zależeć nam na tym, aby się nie skłócić. Jeśli chodzi o zebrane podpisy, połowa ludzi nie wiedziała o całym przedsięwzięciu bowiem lista w tej sprawie nigdy do nich nie dotarła, podzielono widocznie społeczność Wisełki na lepszą i gorszą. Osobiście sądzi , że sprawa winna być załatwiona w taki sposób, że Rada Miejska Międzyzdrojów powinna wystąpić o opinię w tej sprawie do Rady Wolina.

Pani Sołtys Wisełki wyjaśniła, że faktycznie nie wystąpiono do Rady Wolina, gdyż czekano na opinię Międzyzdrojów, jest to pierwsze spotkanie w tym temacie. Jeśli chodzi o listę dotarła ona prawie wszędzie, pominięto co prawda pewne domy co do których wiadomo było, że osoby te są przeciwne całej idei, zasiadając w Radzie Wolina.

Przewodniczący wyraził pogląd, że nielogiczne jest, iż wszystko dzieje się z pominięciem Rady Wolina. Osobiście uważa, że Wisełka powinna wystąpić do swojej Rady w tej sprawie i jest przeciwny takiej inicjatywie, aby bez wiedzy Rady miejskiej w Wolinie podejmować takie działania.

Przedstawiciel Rady Sołeckiej uważa, że Wisełka jest w takiej sytuacji, iż niebawem zniknie z mapy, a to, że Rada Wolina nie wie nic o podjętej inicjatywnie jest to podyktowane tym, że Burmistrz nie czyta uchwał Rady Sołeckiej, które są podejmowane.

Radny Mateusz Bobek wychodzi z założenia, że pozyskanie Wisełki jest to interes Międzyzdrojów i powinniśmy się tym zająć nie czekając na ustalenia Wolina.

Radny Wiesław Kotwica zapytał czego Wisełka oczekuje od Międzyzdrojów z chwilą przyłączenia. Osobiście zaobserwował, że miejscowość ładnie się rozwija i sukcesywnie rozbudowuje, natomiast domniema, że szczególne oczekiwania dotyczą budżetu Międzyzdrojów.

Zdaniem przedstawicieli Wisełki Wolin niewiele inwestuje, gdyż to nie jest ich teren. Tymczasem w sezonie jest tam ponad 3 tys. turystów, którzy dochodzą do plaży przez WPN, a praktycznie nie ma gdzie się załatwić. Wszystko to wymaga doinwestowania. Inwestycje w Gminie Wolin kształtują się w granicach 2-3% w porównaniu z Międzyzdrojami jest to śmiesznie mało. Perspektywy rozwoju są niewielkie, może warto pomyśleć o tym, aby Wisełka stała się uzdrowiskiem. Na dzisiaj brakuje w Gminie gospodarza. Wisełka jest swojego rodzaju salonem Międzyzdrojów, jest ona wpisana swoją architekturą w WPN.

---------- zarządzono 20 min. przerwę ---------------------------

Po przerwie ………………..

Radny Michał Sutyła ustosunkował się do powyższej dyskusji zwracając uwagę na następujące zagadnienia:

- dużym uchybieniem dzisiejszego spotkania jest brak prawników na posiedzeniu,

- szantażowanie nas przynależnością do ZGWW jest trochę nietaktem, szczególnie, że wiemy jak przebiegały prace ostatnimi czasy w ZGWW.

- inicjatywa społeczna niesie za sobą pewne wartości, które są dla nich najważniejsze. My, jako Rada jesteśmy trochę w trudniejszej sytuacji - powiedział radny Sutyła. Osobiście podchodzi do tej decyzji z dużym szacunkiem, gdyż Międzyzdroje są gminą bliższą Wisełce aniżeli Wolin. Na pewno trzeba się będzie odwołać się w tej sprawie do referendum, gdyż jest to poza naszymi możliwościami. Zaapelował do wszystkich, aby nie bać się odpowiedzialności za przyszłość.

Radny Adam Jakubowski przyznał, że faktycznie mamy za wiele luk w naszych wiadomościach, dlatego wnioskuje o niepodejmowanie decyzji podczas aktualnego spotkania.

Przewodniczący RM powiedział, że ze swojej strony zrobił wszystko, co mógł zrobić, należy tylko podjąć decyzję czy my występujemy z inicjatywą, czy Rada Miejska w Wolinie. Nie ma innej możliwości.

Radny Michał Sutyła skierował zapytanie do gości, czy Sołectwo Wisełka wystąpi do Gminy Wolin z tego rodzaju wnioskiem, poprzedzając to prawidłowym zebraniem podpisów, gdyż co do tego zaistniały pewne zarzuty formalne.

Pani Sołtys wyraziła aprobatę dla takiego stanowiska i zadeklarowała, że inicjatywa zostanie przeprowadzona ponownie w taki sposób, aby nie budziło to żadnych wątpliwości.

Przewodniczący RM postawił wniosek o następującej treści:

Rada Miejska w Międzyzdrojach, szanując wolę mieszkańców sołectwa Wiosełka, stoi na stanowisku, iż Rada Sołecka powinna swój wniosek skierować do Rady Miejskiej w Wolinie. Niewskazane jest występowanie Rady Miejskiej do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zmianę granic gmin przed uzyskaniem stanowiska Rady Miejskiej w Wolinie.

Za przyjęciem głosowało 10 osób , wstrzymały się 2 osoby. (stan rady 12 osób).

----------- zarządzono 10 min. przerwę ----------------

  1. Zapoznanie się z wnioskami dot. zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Międzyzdroje.

W posiedzeniu uczestniczyli insp. Urszula Pyzik oraz urbanista Marek Gruntke. Wprowadzono radnych w zagadnienie, zapoznając z wnioskami, jakie wpłynęły od zainteresowanych. Wnioski poprzedzone były wystąpieniami do wszystkich instytucji i zakładów, których było 41. 18 stycznia 2008 r. zakończono zbieranie wniosków, których było wpłynęło 60. Po przeanalizowaniu wszystkich wniosków można powiedzieć, że generalnie pojawiały się następujące grupy tematyczne:

- ogrody działkowe w aspekcie przekształcenia, tj. zaakceptowania aktualnie istniejącego stanu.

- osiedle rzemieślnicze, połączenie dwóch funkcji rzemieślniczej i mieszkaniowo - turystycznej, chodzi o rozszerzenie zapisów.

Zdaniem Przewodniczącego RM nie jest to słuszne posunięcie, ponieważ działki te były sprzedawane taniej jako działki usługowe a dzisiaj ci ludzie wnoszą, że przeszkadza im myjnia samochodowa, albo inna istniejąca funkcja, choć funkcja ta była przypisana tym działkom od początku.

- Kolejne założenie funkcja mieszkalno-turystyczno-hotelowa (przeznaczenie pod budownictwo terenów stanowiących tereny rolnicze) na terenie sołectw.

Zdaniem radnego Wiesława Kotwicy jest to bardzo słuszne posunięcie, gdyż w gminie nie ma terenów rolniczych, podobną funkcję powinny przejąć tereny za wiaduktem w Międzyzdrojach.

Zdaniem insp. Pyzik są to trzy kluczowe zagadnienia, generalne założenia na aktualny moment, chociaż sprawa jest jeszcze otwarta. Przedłożone wnioski będą przeanalizowane i na bazie tego będą konkretne projekty do studium.

Przewodniczący poinformował o wniosku, który wpłynął od Stowarzyszenia Demokracji Lokalnej odnośnie utworzenia uzdrowiska w Międzyzdrojach.

Następnie głos zabrał Pan Marek Gruntke, który omówił zakres tematyczny. Jest to aktualizacja poprzez działania inwestycyjne oraz poprzez wprowadzenie nowych przepisów prawnych. Objęto również zakresem studium tereny objęte programem „Natury 2000” oraz Zatoki Pomorskiej.

Dywagacje na temat tego należy rozpocząć od tego, czy Międzyzdroje winny być miastem uzdrowiskowym, gdyż te decyzje rzutują na duże obostrzenia w tym zakresie. Zyski oczywiście nie równoważą tego, co mieszkańcy poniosą z tytułu wdrożenia statusu uzdrowiska.

Radny Michał Sutyła zwrócił się z zapytaniem w kwestii badań borowinowych.

Pan Gruntke odpowiedział, że nie było badań odnośnie jakości borowiny, czy nadaje się ona do celów leczniczych.

Pod koniec lutego 2008 r. zakończy się opracowanie stanowiska architektonicznego, które jest w opracowaniu.

Na pytanie radnej Teresy Purgal, czy jest obowiązek zgodności ze studium odnośnie sprzedaży działki na poszerzenie ul. Wodnej, urbanista odpowiedział, że nie ma takiej konieczności .

Na 41 wysłanych zawiadomień zostało odesłanych 14. Pani insp. Pyzik omówiła kolejne wnioski (37 wniosków od osób fizycznych i prawnych, które dadzą się wyodrębnić jak poszczególne grupy). Z Lubina wpłynęło 9 wniosków, z Wapnicy 5 wniosków, z Wicka 1 wniosek, z miasta 32 wnioski. Główne wnioski mówią o przekształceniu terenów na budownictwo turystyczne.

Insp. Pyzik zapoznała radnych z poszczególnymi wnioskami, które wpłynęły, omawiając ich zakres tematyczny, który głównie skupia się wokół 3 spraw: ogrody działkowe, chodzi o pogodzenie istniejących funkcji, osiedle rzemieślnicze (rozszerzenie funkcji na cele mieszkalne), Wicko, Wapnica i Lubin w kwestii zamiany terenów na budowlane. Termin składania wniosków minął 18 stycznia 2008 r. Nie wyklucza to możliwości składania wniosków po terminie, ale trochę komplikuje to całą procedurę.

Przewodniczący Rady wyraził pogląd, że spotkanie takie nie musiało mieć miejsca, ponieważ procedury nie przewidują spotkania Rady na tym etapie, ale dobrze wykorzystać ten moment, aby się móc wypowiedzieć, gdyż uporządkuje to całość zagadnienia.

Radny Michał Sutyła oczekuje, że założenia do studium powinny zostać sformułowane na piśmie i przedłożone radnym, na co przystał Wiceburmistrz, zapewniając, że przygotuje taki materiał.

------ wyszedł radny Piotr Wójcik - 11 osób na sali -----------

------- zarządzono przerwę-----------------

Po przerwie ………….

Przewodniczący stoi na stanowisku, iż należy wypracować stanowisko, które zredagował w następujący sposób:

Rada Miejska wnioskuje do Burmistrza o przygotowanie na piśmie głównych założeń do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania, zleconych przez organ wykonawczy urbaniście oraz wnioski osób fizycznych i prawnych dotyczące mian studium - pogrupowane wg obrębów i dotyczące stosownego zapisu w określonym obszarze opracowania .

Wniosek poddano pod głosowanie, za przyjęciem opowiedziało się 11 radnych obecnych na posiedzeniu.

Spotkanie w tej sprawie odbędzie się niebawem.

  1. Wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wniosku Lecha Bartosiewicza z dnia 15.01.2008 r.

Tytułem wstępu głos zabrał Pan Wiceburmistrz, który wyjaśnił, iż działka o którą wniosek złożył Pan Lech Bartosiewicz posiada 88 m 2, zatem działka nieduża, choć samodzielna (możliwa zabudowa zwarta). Problem stanowi fakt, że działka w dużej części posadowiona jest w chodniku. Jeżeli inwestor tak ją zabuduje, nie będzie tam przejścia, zostanie taki wąski chodnik jak w przypadku Pani Irys Grzelak. Dlatego też Gmina chciałaby mieć wpływ na tę zabudowę na etapie projektowania. Wg koncepcji zainteresowanego będzie w tym miejscu zabudowa filarowa, a dopiero po realizacji należy dokonać sprzedaży, gdyż w innej sytuacji nie zapanujemy nad sprawami na których nam zależy.

Sprawa ta ma jednak drugi aspekt, ponieważ wniosek na poprawienie warunków złożył również Pan Lech Moliński, co nie ma żadnego odniesienia, ponieważ przedmiotowa działka jest działką samodzielną. Optymalnym wyjściem i dobrym rozwiązaniem była by wspólna zabudowa z Panem Molińskim wg jednego projektu. Innym wyjściem jest zmiana planu.

Przewodniczący Rady podkreślił fakt, że Gmina ma wpływ na dzierżawcę, natomiast nie ma wpływu na właściciela. Dlatego korzystając z tego, warto zachować dzierżawę po to, aby na każdym etapie mieć wgląd w istniejącą sytuację. Poza tym nie ryzykujemy niczym w przypadku dzierżawy, gdyż w przypadku braku realizacji planu zawsze można wycofać się z umowy.

Inwestor jest zainteresowany długoletnią umową ponieważ otrzymanie kredytu jest uwarunkowane również ilością lat na które została zawarta umowa dzierżawy.

Przewodniczący poddał pod głosowanie wniosek, skierowany do Pana Burmistrza odnośnie wydzierżawienie terenu na okres 20 lat Panu Lechowi Bartosiewiczowi, nieruchomości stanowiącej działkę 123 o pow. 88 m 2 w trybie bezprzetargowym i zawarcie w umowie klauzuli, że dzierżawca w okresie 3 lat od zawarcia umowy (do 30 X 2010 r.) wybuduje obiekt na stałe związany z gruntem; za przyjęciem wniosku opowiedziało się 10 radnych, wstrzymała się 1 osoba.

Wiceburmistrz poinformował, że dołączy do projektu uchwały również projekt umowy dzierżawy - gwarantującej takie zapisy.

---------- wyszedł radny Wróbel -------------- stan Rady Miejskiej 10 osób.

  1. Wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie przeznaczenia nieruchomości tzw. „Pomerania” wyznaczonej stosową uchwałą RM do sprzedaży na cele budowy hotelu wysokim standardzie.

Wiceburmistrz nawiązał do przetargu na „Pomeranię”, który ma się odbyć 4.03.2008 r. Potencjalni inwestorzy pytają o przeznaczenie przedmiotowego terenu. Potrzebne jest w tym celu stanowisko Rady Miejskiej, które będzie pomocne w uzyskaniu lepszej ceny przetargowej, chodzi o wykazanie intencji, że takie jest nastawienie Rady Miejskiej odnośnie budowy hotelu 5-gwiazdkowego.

Radny Rafał Wolny uważa, że padło wiele argumentów na ten temat i chyba ta sprawa nie wymaga już dyskusji. Dobrym sygnałem będzie jednoznaczność w tym temacie, gdyż jest to ważne, klamka już zapadła i dzisiaj powinno nam zależeć na tym, aby uzyskać jak najlepsze warunki ekonomiczne wznosząc się poza dotychczasowe podziały. Zaapelował, aby myśleć o rozwoju naszego miasta poprzez pozytywne stanowisko w tym temacie.

Przewodniczący Rady zaznaczył, że ma odmienne stanowisko i nie będzie zmieniał swojego wcześniejszego zdania. Jest przekonany, że w naszej kadencji nie uda się zmienić studium i uchwalić planów, na to wskazują dotychczasowe doświadczenia. Osobiście jest za zapisem odnośnie hotelu, ale stanowisko Rady Miejskiej nie ma żadnej mocy prawnej. Gmina może być jedynie narażona na szkodę odnośnie ew. odszkodowań, jeśli inwestor Gminę zaskarży.

Wiceburmistrz; istnieje coś takiego jak ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Można czynić działania odnośnie studium i punktowo zmieniać jednocześnie plan, to niczego nie wyklucza.

Przewodniczący poddał pod głosowanie stanowisko:

Rada Miejska popiera przeznaczenie nieruchomości tzw. „Pomerania” wyznaczonej stosowaną uchwała Rady Miejskiej do sprzedaży na cele budowy hotelu o wysokim standardzie; za przyjęciem głosowało 8 radnych, 2 osoby były przeciwne.

8. Rozpatrzenie bieżącej korespondencji.

Przewodniczący poinformował o bieżącej korespondencji:

  1. Pismo/skarga Pani Barbary Kaczmarczyk z Warszawy, którą wojewoda przesłał do Rady traktując jako wniesioną skargę. Ponieważ istniały wątpliwości, czy pismo to wyczerpuje znamiona skargi (Przewodniczący odczytał treść pisma z dnia 11 XII 2007 r) Przewodniczący zwrócił się do Kancelarii Prawniczej SDO s.c o przygotowanie wykładni prawnej w tym zakresie, która potwierdziła istniejąca wątpliwości. Opinia w tym zakresie z dnia 16 stycznia 2008 r. została radnym odczytana.

  2. Pismo od Wiceburmistrza z 27 X 2007 r. odnośnie zbywania nieruchomości informujące o sprzedaży nieruchomości, na wniosek z dnia 7 XII 2007 prawa własności na rzecz wieczystego użytkownika Arkadiusza Tomczaka (nieruchomość ul. Armii Krajowej ). Zgodnie z ustaleniami prosi się zainteresowanych o zapoznanie z pismem.

  3. Powiadomienie od Wojewody w sprawie lustracji. Przewodniczący wystąpił o opinię prawną w tej sprawie, która mówi o tym, iż oświadczenie trzeba złożyć, ale niezłożenie nie skutkuje niczym w przypadku radnych.

  4. Zaproszenie Klubu „Abstynenta „Rozwaga”.

  5. Zaproszenie na turniej piłkarski - prośba o zgłoszenia.

9. Zapytania i wolne wnioski.

Adam Jakubowski zwrócił uwagę na brak słupów ogłoszeniowych, co zgłosi na sesji

  1. Zakończenie posiedzenia.

Przewodniczący zamknął posiedzenie wspólnych komisji Rady Miejskiej.

Protokółowała:

M.Nurkowska

Przewodniczący Rady

Roman Pawłowski

8


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mirosława Nurkowska

Data wytworzenia:
28 sty 2008

Osoba dodająca informacje

Marta Trojan

Data publikacji:
26 lut 2008, godz. 12:30

Osoba aktualizująca informacje

Marta Trojan

Data aktualizacji:
26 lut 2008, godz. 12:30