Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej w dniu 07.08.2007r


Protokół Nr 15

ze wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej

w dniu 7.08. 2007 r.

  1. Rozpoczęcie posiedzenia i stwierdzenie quorum .

Przewodniczący otworzył wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej witając wszystkich zebranych. Na podstawie listy obecności stwierdził wymagane quorum Nieobecni radni : Adam Jakubowski, Wiesław Kotwica (uspr. ) Piotr Wójcik (uspr.), Beata Kiryluk, Andrzej Kościukiewicz, Adam Wróbel. Obecnych 9 radnych.

Lista stanowi zał. nr 1 do protokołu .

2.Przyjęcie zaproponowanego porządku posiedzenia .

Porządek został przyjęty bez zmian, za przyjęciem opowiedziało się 9 radnych, stanowi on zał. Nr 2 do protokołu.

3.Wypracowanie stanowiska w sprawie koncepcji budowy amfiteatru i obiektów towarzyszących (z udziałem projektanta - Pani Płatek).

W posiedzeniu uczestniczyła arch. Anna Płatek, która wyjaśniła sprawę dot. zwiększenia środków na amfiteatr.

Zaprezentowano również koncepcję budowy kawiarni w Parku Chopina (na parkingu) o pow. ok. 100 m 2. Rozmowy z Panią konserwator zabytków zwróciły naszą uwagę na pewne sprawy, ale ostatecznie koncepcja zyskała akceptację, choć wcześniej nie był to obiekt tam przewidziany.

Jeśli chodzi o obiekt tzw. „Balbinka”, jest tam przewidziany punkt informacji turystycznej, choć do czasu przyjęcia planu, można go zagospodarować tymczasowo. Konserwator nie wyraził zgody na połączenie dwóch obiektów, które są tam zaplanowane. Stary pozostanie w pierwotnej, historycznej formie. Natomiast drugi został opracowany na wniosek Burmistrza, ponieważ nie był ujęty w planie. Jeżeli uchwalimy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego na ten obszar to nie ma specjalnych szans na przebudowę „Balbinki” w przedstawionej formie, powiedział Przewodniczący Rady .

Zdaniem radnego Sutyły należy dopilnować, aby budynek ten został zachowany w aktualnej dobudowanej formie, gdyż w pierwotnej formie, ze względu na parametry nie jest w stanie spełnić roli jako Punkt Informacji Turystycznej.

Przewodniczący przypomniał, że każda zmiana wiąże się z koniecznością zmiany w planie zagospodarowania.

Pan Cykalewicz obecny na posiedzeniu wyjaśnił, że plan w wymiarze dotychczasowym jest uzgodniony z konserwatorem zabytków. Jeśli propozycje będą odbiegały od planu, wówczas należy po raz kolejny ponowić uzgodnienia i ponownie wyłożyć plan do wglądu, a co za tym idzie kolejna miesięczna zwłoka w jego przyjęciu.

----------- ogłoszono 5 min. przerwę.

Po przerwie wyjaśniono, że obiekt „Balbinki” ma taki sam wymiar jak w projekcie planu zagospodarowania.

Zdaniem radnej Teresy Purgal obiekt ten będzie za mały na punkt informacji turystycznej, zatem może należy zdecydować się na zmianę planu w tym zakresie.

W momencie przyjęcia planu powiększenie obiektu będzie niezgodne z planem, dlatego radny Sutyła zaproponował, aby wykorzystując środki na remont „Balbinki” rozpocząć go, jeszcze przed uchwaleniem planu, adaptując „Balbinkę” w kształcie ujętym w wizualizacji, w wersji przeszklonego obiektu. Zdaniem Pana Tadeusza Konopackiego procedury nie umożliwią rozpoczęcia prac remontowych wcześniej aniżeli w styczniu.

Radny Mateusz Flotyński postawił WNIOSEK odnośnie zobowiązania Burmistrza do

przystąpienia do prac remontowych „Balbinki”.

Pan Cykalewicz wyjaśnił, że taki wniosek uniemożliwia przyjęcie planu, poza tym zaapelował, aby nie podejmować decyzji, które uniemożliwią jego przyjęcie.

Przewodniczący reasumując przeprowadzoną dyskusję powiedział, że nie zgadzamy się z koncepcją Pana Cykalewicza uznając, że obiekt „Balbinki” jest zbyt mały. W związku z czym zgłoszono wniosek przez radnego Mateusza Foltyńskiego o treści:

Zobowiązać Pana Burmistrza o pilne rozpoczęcie procedury remontu obiektu „Balbinka” na cele punktu informacji turystycznej w oparciu o koncepcję Pani arch. Anny Płatek, jeszcze przed przystąpieniem do przyjęcia panu zagospodarowania przestrzennego. ; za 9 ,przeciwko 1.

Koncepcję budowy amfiteatru przedstawiła Pani arch. Anna Płatek, informując, że podstawą opracowania był projekt planu miejscowego. Planowany jest amfiteatr parkowy, dostępny cały rok, zamykany czasowo w kwestii umożliwienia imprez biletowanych. Koncepcja została dopracowana o pewne elementy. Organizacja imprez komercyjnych jest możliwa poprzez zamknięcie obiektu ogrodzeniami. W jednym z punktów przy głównym wejściu można wygospodarować kasę biletowa. Obiektami towarzyszącymi są galerie, kawiarnie, restauracje z widokiem na scenę. Istnieje nawiązanie architektoniczne do MDK. Budynki są niewysokie, lekkie, otwarte z obydwu stron . Zaplanowano ławki na 800 miejsc.

Zdaniem Przewodniczącego RM nie będzie stać Gminy na to, aby robić imprezy otwarte, należy rozwiązać sprawę komercyjnego działania.

PYTANIA

1. Toalety będą znajdowały się w budynku towarzyszącym ( obiekt 320 m 2) z piętrem , który może pomieścić różne funkcje.

Panowie : Bachryj oraz Sak, jako praktycy prowadzący działalność kulturalną w amfiteatrze uważają, iż są to obiekty handlowe ze sceną, a nie amfiteatr z obiektami towarzyszącymi. Obiekt ten nie będzie dawał żadnych szans organizacji imprez masowych i komercyjnych. Z ustawy wynikają pewne obostrzenia, które nie będą mogły być realizowane w zaproponowanym układzie. Należy pomyśleć o tym, że będzie tam tworzył się jeden „jazgot” przy muzycznych basach, które towarzyszą wszystkim koncertom. Osobiście nie wyobraża sobie realizacji umowy w porozumieniu z istniejącymi tam dzierżawcami, to się nie może udać. Można w tym miejscu zrobić coś w rodzaju Polanicy. Osobiście nie będzie się angażował w organizację imprez, gdyż nie widzi szans w takim układzie organizacyjnym.

Pani Anna Płatek wyjaśniła, że amfiteatr jako typowy amfiteatr nie był w założeniach. Osobiście uważa, że propozycja była przygotowana na podstawie oczekiwań Gminy. Tak zaprojektowany teren daje pewną elastyczność; uruchomienia lodowiska, prowadzenie działalności całorocznej. Ma być to fragment otwartego terenu możliwego do zagospodarowania w różny sposób.

Przewodniczący przypomniał, że dołożyliśmy 60 tys. zł. na projekt, którego łączna kwota wyniosła 160 tys. zł. Radni uznali, że koncepcja wersji parkowej jest słuszna, zdecydowano jedynie, że ma być możliwość organizowania imprez komercyjnych, które pozwolą na utrzymanie samego amfiteatru, mówiło się również o kinie i o maksymalnym zwiększeniu ilości miejsc siedzących.

Pani Płatek nie widzi możliwości zwiększenia powierzchni zabudowy, może kosztem zmniejszenia zaplanowanych pawilonów.

Radny Flotyński uważa, że przedstawiona koncepcja jest bardzo dobra i osobiście będzie za nią głosował .

Radny Sutyła uważa jednak, że nie będzie widać artystów z dotychczas planowanego ustawienia ławek, zaproponował zróżnicowanie poziomów ustawienia ławek. Radny zwrócił uwagę na różnorodność warunków atmosferycznych, jak zabezpieczyć siedzących na widowni ludzi, czy zadaszenie nie jest elementem niezbędnym?

Pani Płatek wyjaśniła, że płaski plac daje różne, dodatkowe możliwości jego zagospodarowania: lodowisko, plac do organizowania innych imprez, plac targowy.

Zadaszenie jest możliwe, są różne możliwości jego wykonania, ale są to sprawy bardzo kosztowne.

Radny Sutyła uważa, że plac targowy nie jest w tym miejscu chyba słusznym posunięciem, szczególnie, że mamy już m-ce promocyjne na terenie aktualnych 70 punktów handlowych, natomiast lodowisko - zdaniem radnego, można sobie chyba podarować.

Radny Sutyła poprosił o rozważenie takiej możliwości, tj. zróżnicowania poziomów widowni amfiteatru.

Pan Bachryj wyjaśnił, że tak niewielkie nachylenie terenu nic nie daje dla ogólnego odbioru widowni.

Za wnioskiem zgłoszonym przez radnego Sutyłę opowiedziało się 3, przeciwko 3, wstrzymały się 4 osoby . Wniosek nie przeszedł.

Przewodniczący zaproponował podjęcie głosowania nad stanowiskiem Rady Miejskiej o następującej treści:

Rada akceptuje koncepcję zabudowy terenu tzw. amfiteatr wraz z obiektami towarzyszącymi, wg. koncepcji przedstawionej przez Panią Annę Płatek z następującymi uwagami:

- zwiększyć max. ilość miejsc siedzących ,

- uwzględnić możliwość funkcjonowania imprez komercyjnych biletowanych oraz uwzględnić miejsce na kasy biletowe ,

- uwzględnić działalność kina letniego.

Wniosek poddano pod głosowanie; za przyjęcie opowiedziało się 9 radnych ,wstrzymał się 1 radny.

Zaproponowano 10 min. przerwy .

4. Wypracowanie stanowiska w sprawie koncepcji zagospodarowania obiektu „Balbinka” w połączeniu z koncepcją budowy kawiarni „Chopin” (z udziałem projektanta - Pani Płatek).

W kwestii budowy kawiarni ”Chopin„ w Parku Zdrojowym, wg zaprezentowanej koncepcji Pani Płatek, Przewodniczący sformułował wniosek o następującej treści: Rada Miejska akceptuje koncepcję budowy w Parku Zdrojowym kawiarni „Chopin”, zobowiązując Pana Burmistrza do uwzględnienia tego obiektu przy zmianie studium i planu zagospodarowani przestrzennego; za wnioskiem opowiedziało się radnych 6 , przeciwko 2, wstrzymała się 1 osoba .

WNIOSEK PRZESZEDŁ .

  1. Wypracowanie stanowiska w sprawie uwag zgłoszonych przez podmioty i mieszkańców do projektu miejscowego planu zagospodarowania „Promenada Centrum” (z udziałem urbanistów Pana Cykalewicza i Grundke).

Przewodniczący zaprezentował wszystkie uwagi , które wpłynęły wraz z opinią Pana Burmistrza, radni otrzymali to na wcześniejszym, wspólnym posiedzeniu komisji.

Pan Cykalewicz wyjaśnił jak odbywa się proceduralnie rozpatrywanie zgłoszonych uwag. Uwagi, które wpłynęły nie są rozpatrywane przez Radę. Natomiast konsekwencje rozpatrzenia tych uwag należą do Rady, która plan uchwala.

Pan Cykalewicz omówił, jak te uwagi rzutują na plan zagospodarowania przestrzennego. Założeniem planu było, aby oczyścić promenadę całkowicie, choćby po to, aby na nowo ją zaaranżować .Plan nie może nakazać działania. Zabudowa ma sens w sytuacji, kiedy jest to działalność całoroczna.

Radna Teresa Purgal zapytała, czy budowla po zachodniej stronie molo będzie perełką architektoniczną ?

Pan Cykalewicz - takie było założenie tej operacji, która miała skupić cały handel w jednym miejscu.

A co ze wschodnią częścią ( sezam )?

Przed takim stwierdzeniem by się bronił, obiekty takie muszą mieć jednego gospodarza.

Pan Cykalewicz przeprosił radnych za to, że musi opuścić posiedzenie, licząc na dalszą część dyskusji w najbliższym czasie.

Przewodniczący otworzył dyskusję nad złożonymi uwagami złożonymi przez podmioty:

Czy chęć wybudowania Latarni Morskiej ( wniosek Państwa Korpalskich )wiąże się z koncepcją amfiteatru?

Pani Pyzik - latarnia ma być wkomponowana w obszar amfiteatru, zapis planu wyczerpuje taki wniosek, aczkolwiek nie wiąże się to w żaden sposób z konkretnym nazwiskiem Pana Korpalskiego, będzie jedynie zastosowanie takiego rozwiązania, nie kłóci się to z procedurą.

Radny M.Flotyński nie został uwzględniony wniosek spółki ………….

Pani Pyzik; odpowiedź jest negatywna, obszary takie wyznaczone są na plaży.

Radna T.Purgal - poprosiła o stanowisko w kwestii parkowania w okolicach molo, czy jest to duży problem?

Odp. Każdy obszar planistyczny można zmieniać cząstkowo po uchwaleniu planu. Na kolejnej komisji będzie wszystko omówione szczegółowo, zastanawiamy się nad parkingami piętrowymi przy wjeździe, po co wpuszczać ruch na promenadę, raczej należy zmierzać do jego ograniczenia. Dojazd do obiektów musi być zachowany, nawet ze względu na konieczność dojazdu do śmietników, karetek itp., gdyż taki dojazd musi być zagwarantowany, natomiast na pewno nie będzie miejsc parkingowych. Przewidziane są parkingi na ul. Krótkiej i Komunalnej.

Burmistrz wyjaśnił, że przedłożony materiał jest zlepkiem kompromisu wypracowywanego od 6 lat. Uwag jest sporo, ale aby przedłożyć materiał do zaopiniowania Rady, to należy jednak pójść na pewne ustępstwa, rozdzielając opinię Burmistrza Gminy od opinii Leszka Dorosza. Wymogi planistyczne muszą być jednak spełnione, na pewno będzie zaplanowany dojazd tam, gdzie trzeba go zapewnić . Można uchwalić plan i ew. wprowadzać doraźne zmiany, albo go nie uchwalić i dalej nad nim pracować, jest to pewien wybór. Zatem Burmistrz przedkłada plan w takiej formie i czeka na stanowisko Rady w tej sprawie.

Na zapytanie dot. kompleksu po lewej stronie molo Burmistrz wyjaśnił, że jest planowanych 7 punktów gastronomicznych, będzie wyodrębniona pow. na punkt medyczny i biuro, 19 punktów handlowych na pierwszej kondygnacji i 2 lokale na tarasach. Będą również punkty przy zjazdach na plażę, zatem wszystkie oczekiwania się rozłożą. Należy jedynie wyodrębnić działalność całoroczną i sezonową.

Właścicielka punktu na molo poruszyła sprawę rozbudowy molo i dojazdu do molo ( po 10 m z każdej strony).

Burmistrz powiedział, że procedury zostały już zakończone i jest to etap, kiedy materiał zostaje przedłożony Radzie.

Pan Sapała zapytany o opinię w sprawie, wobec zgłaszanych zastrzeżeń powiedział, że cieszy się, że Rada jest za uchwaleniem planu, zamiana gruntów bardzo utrudnia inwestycje. Zlokalizowanie hotelu w wydmie jest trudne, dlatego chodzi o umożliwienie inwestycji pomimo, iż nie jest wszystko zadawalające w tej kwestii.

Radny Drzewiecki nawiązał do wniosku mieszkanki odnośnie umiejscowienia garażu, okazuje się, że nie ma odpowiedzi w tym zakresie, co w takim razie należy zrobić?

Pani Pyzik wyjaśniła, że wniosek należało powtórzyć w trybie zgłaszania wniosków. Zatem nie został dotrzymany termin.

Przewodniczący zamknął dyskusję, uważając, że Rada zaakceptowała stanowisko Burmistrza w sprawie uwag podmiotów i mieszkańców do planu zagospodarowania. Ponieważ nie usłyszał odmiennych opinii, zatem uważa materiał za przyjęty .

Zarządzono 10 min. przerwę w posiedzeniu .

Po przerwie

  1. Rozpatrzenie bieżącej korespondencji.

  1. Zapytania i wolne wnioski .

( brak nagrania )

Burmistrz: odpowiemy na piśmie zgodnie z możliwościami finansowymi i celowością zagadnienia .

Radny Mateusz Bobek nawiązał do pisma, które wpłynęło do biura Rady Miejskiej z 24.10.07 w kwestii stypendium dla Jana Surwiły.

Radny, będący członkiem komisji ds. opiniowania stypendiów poinformował również o przyznaniu stypendiów sportowych 6 zawodnikom, z czego jedna osoba jest mieszkańcem Międzyzdrojów. Problem dotyczy jednak Jana Surwiło, który doszedł do pewnego momentu swojej kariery sportowej i dalej nie może się rozwijać, gdyż nie może skorzystać z tej formy pomocy. Radny zaproponował skorzystanie z nadwyżki finansowej w tym zakresie i udzielenie pomocy finansowej zawodnikowi, który na trwałe zaznaczył się w lokalnym sporcie.

Przewodniczący RM wyjaśnił, że regulamin nie umożliwia takiego działania. Radni mogą ew. zmienić regulamin, ale uważa, że nie można traktować sprawy przedmiotowo. Tego rodzaju działania wiążą się z pewnymi zagrożeniami, o których niejednokrotnie wspominał wcześniej. Przewodniczący zaproponował, aby w ramach diet radnych dofinansować naukę Jana Surwiło, podobnie jak w poprzedniej kadencji radni wspierali finansowo uczennicę Anetę Ofiarę.

Sekretarz dodał, że istnieje pewna szansa uhonorowania, ale nie w ramach istniejących środków, gdyż istnieje idea, aby pozostałe na tym kącie środki zagospodarować zakupując dresy dla zawodników z logo Międzyzdrojów, aby połączyć to działanie z promocją Międzyzdrojów. Zaproponował również uhonorowanie zawodnika jednorazową nagrodą.

Pani Purgal zaproponowała stworzenie możliwości przyznawania tzw. nagród jednorazowych dla osób wybitnych, co pozwoli pomóc zainteresowanemu . W zadaniach własnych Gminy w ustawie o samorządzie jest powiedziane, że Gmina może fundować stypendia, należy z tej możliwości skorzystać. Zaproponowała, aby skierować do Burmistrza wniosek w tej sprawie .

Przewodniczący Rady reasumując dyskusję powiedział, że jest wielotorowe działanie w tym zakresie, osobiście uważa, że najprostszym sposobem pomocy będzie przeznaczenie co miesiąc pewnej kwoty z diet radnych.

Radny Sutyła stoi na stanowisku skorzystać z narzędzia Pana Burmistrza odnośnie uruchomienia w budżecie kwoty na nagrody z uchwalonym regulaminem wypłacania, osobiście poparłby taką inicjatywę .

Radny Kościukiewicz uważa, że należy robić to doraźnie, nie wchodzić w żadną systematyczność.

Przewodniczący zwracając się do Burmistrza nawiązał do uchwały, którą Rada podejmowała w sprawie przeznaczenia do sprzedaży „Pomeranii”, okazało się bowiem że zarządzenie, które się ukazało nawiązuje do dzierżawy istniejących tam obiektów, jaki jest cel takiego działania.

Burmistrz wyjaśnił, że aktualnie trwają w tym miejscu dzierżawy, a działkę sprzedamy z obciążeniami, takie było zamierzenie. Musimy uporządkować ten teren dla przyszłego inwestora.

Przewodniczący RM podzielił się również swoją refleksją; uczestnicząc przy odbiorze budynku na ul. Ludowej, który został bardzo dobrze zrobiony, obawia się, że nie wszystkich będzie stać na utrzymanie takiego mieszkania, a lokale tak dobrze przygotowane mogą zostać zdewastowane. Dlatego uważa, że należy zmienić politykę przydzielania lokali w Gminie, poprzez stosowane rotacji mieszkań w zależności od możliwości zasiedlających ludzi.

Pani Purgal podzieliła ten pogląd, dlatego uważa, że komisja mieszkaniowa powinna bardziej wnikliwie rozpatrywać wpływające wnioski, wychodząc sama z propozycjami w tym zakresie.

Pan Burmistrz wyjaśnił, że do 2002 roku nie przyznano żadnego lokalu komunalnego, gdyż Gmina ich nie posiadała (chyba, że lokator umarł). Dlatego należy wybudować również lokale socjalne. Natomiast nawiązując do ul. Ludowej Burmistrz poinformował, że każda z osób, które mają zamieszkać w tym budynku została prześwietlona. W związku z tym, że włożono w remont duże pieniądze, Gmina planuje sprzedać ten obiekt bez zastosowania ulgi. Dysponujemy 6 lokali, a jest zainteresowanych 126 osób.

Burmistrz zwróci się jednocześnie do Rady z prośbą o przyznanie środków na ocieplenie obiektu, gdyż należy doprowadzić zadanie do kompleksowego zakończenia.

Przedstawiciele Handlowców z Boh.W-wy ( z tzw. namiotów) poruszyli sprawę dot. obniżenia opłaty dzierżawy na zajmowany teren w związku z dużymi niedogodnościami z jakimi przyszło im się zmierzyć: zimno, deszcz, brak dojazdu, wąskie przejście, brak oświetlenia. Zdecydowanie nie należy porównywać stojących tam pawilonów z namiotami , które są w dużo gorszym położeniu.

Burmistrz nawiązując do wkładu finansowego powiedział, że Gmina wydzierżawiła miejsca handlowe wg pewnej stawki, osoby z pawilonów zainwestowały dużo więcej, aniżeli właściciele namiotów. Na czarnym rynku idą te miejsca dużo drożej, choć ogólnie wiadomo, że nie wolno poddzierżawiać, zatem oczekiwania osób z namiotów są nieadekwatne do umowy jaka została podpisana i kategorycznie nie zgadza się na zmianę stawki, a za warunki pogodowo - przyrodnicze nie odpowiada Gmina. Jeśli chodzi o światło są skrzynki elektryczne, które można wykorzystać do oświetlenia, to nie Gmina robiła oświetlenie, tylko dzierżawcy pawilonów. Niezadowoleni z handlu zawsze mogą zerwać umowę - powiedział Burmistrz, gmina nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych kosztów związanych z tym miejscem. List, który otrzymał od handlowców, jakoby kategorycznie handlowcy odmawiają zapłaty, może jedynie zakończyć się w sądzie.

Przewodniczący wyjaśnił, że Rada nie jest władna w załatwianiu takich spraw, będących kompetencją Burmistrz. Osobiście potwierdza argumentację Pana Burmistrza i ma nadzieję, że te miejsca handlowe nie będą tam dłużej funkcjonowały, aniżeli istnieje konieczność wynikająca z podpisanej umowy. Rada nie ma żadnej możliwości pomocy w przedstawionej sprawie, można ew. wystąpić do Burmistrza z prośbą o rozłożenie zaległej opłaty na raty. Gmina nie powinna już więcej inwestować publicznych środków w to miejsce, które za rok musi być docelowo zlikwidowane.

Radny Jan Burzyński zwrócił uwagę na bałagan na targowisku miejskim, należy sprawdzić czy handlowcy mają podpisane umowy na wywóz nieczystości.

Burmistrz wyraził zdziwienie, że radny zgłasza takie uwagi, choć przepracował wiele lat w tym zakładzie i wie jak to wszystko funkcjonuje w ZOŚ.

Sekretarz dodał, że Pan Kamiński zabiega o zatrudnienie nowych pracowników do sprzątania, ale napotyka na duże problemy personalne. Istnieje szansa rozwiązania tego problemu, którą umożliwił nam Starosta poprzez grupę 20 osób, które przychodzą do OPS. Osoby te dostały wnioski i będą mogły zdeklarować się, czy będą pracowały.

Pan Mateusz Bobek nawiązując do umowy na obsługę ratowniczą, która w roku 2008 ma być podpisana od 15.06 do 15.09, zapytał czy w roku bieżącym jest jakaś możliwość renegocjowania umowy do 15.09 .

Sekretarz zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w Biegu Śniadaniowym jak również zachęcił wszystkich do wytypowania pana Mateusza Bobka jako najlepszego ratownika, jest to akcja propagowana przez Kurier Szczeciński.

  1. Zakończenie posiedzenia .

Przewodniczący zamknął wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej .

Na tym protokół zakończono .

Przepisała z nagrania: M.Nurkowska

Przewodniczący Rady

Roman Pawłowski

7


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mirosława Nurkowska

Data wytworzenia:
07 sie 2007

Osoba dodająca informacje

Marta Trojan

Data publikacji:
20 wrz 2007, godz. 12:08

Osoba aktualizująca informacje

Marta Trojan

Data aktualizacji:
20 wrz 2007, godz. 12:08