Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej w dniu 26.03.2007r oraz w dniu 10.04.2007r.


Protokół Nr 8

ze wspólnego posiedzenia 2-częsciowego komisji stałych Rady Miejskiej

w dniu 26.03 i 10.04.2007 r.

  1. Rozpoczęcie posiedzenia i stwierdzenie quorum .

Wspólne posiedzenie komisji prowadził Przewodniczący RM , który na podstawie listy obecności stwierdził wymagane quorum . Lista obecności stanowi zał. Nr 1 i 2 do protokołu. Nieobecni radni : Mateusz Bobek , Kazimierz Drzewiecki , Adam Jakubowski, Andrzej Kościukiewicz , dwie osoby zapowiedziały swoje spóźnienie : Radna Beata Kiryluk oraz Radna Teresa Purgal . Stan radnych na sali 9 osób.

  1. Przyjęcie zaproponowanego porządku posiedzenia .

Porządek posiedzenia został przyjęty bez zmian i stanowi zał. Nr 3 do protokołu .

  1. Wypracowanie stanowiska w sprawie projektu nowego statutu ZGWW .

Ponieważ zaistniała okoliczność , że wśród kandydatów na Przewodniczącego ZGWW pojawił się również kandydat z Międzyzdrojów , Przewodniczący zwrócił się prośbą o umożliwienie wypowiedzenie się Panu Rafałowi Wolnemu, który musi wcześniej opuścić posiedzenie , natomiast stanowisko zostanie zajęte w punkcie 4 .

Pan Rafał Wolny wyjaśnił , czym spowodowana jest ta nagła zmiana decyzji . Od ostatniego spotkania rozmawiał telefonicznie z Przewodniczącą ZGWW Panią Ewą Halicką , która wyraziła swoje niezadowolenie w związku z wyborem dokonanym przez Radę Miejską w Międzyzdrojach odnośnie kandydata pana Marka Lisowskiego . Pani Halicka osobiście proponowała Radnemu Wolnemu , aby podjął to wyzwanie ponieważ można domniemywać z dotychczasowych działań , że chodzi tutaj o konflikt międzygminny w kontekście inwestycji , co może uniemożliwić szybkie przyjęcie statutu. Pan Wolny przyznał , że pierwotnie odmówił , jednak po przemyśleniu doszedł do wniosku , że jeżeli może być tzw. osobą środka , na którą przystaną trzy gminy i przez trzy gminy będzie wspierany , to oddaje swoją osobę w ręce Rady Miejskiej . Rozmawiał w tej nawet z pracownikami ZGWW , którzy poparli taki wybór . Największym dobrem Gminy są jego mieszkańcy , dlatego może warto wyjść temu naprzeciw - powiedział radny na zakończenie .

Przewodniczący Rady - jako uczestnik tych rozmów doszedł do wniosku , że Przewodniczącym ZGWW powinna być osoba , która nie wywoła konfliktu , jest bowiem przekonany , że chodzi tutaj o wzajemne animozje , które skutkują brakiem możłiwości uchwalenia statutu , być może Pan Rafał Wolny zdoła zjednać te Gminy .

Pan E.Maksymowicz - Związki Zawodowe „Sierpień 80” stwierdził , że Związek nie wnosi uwag do przedstawionej kandydatury , zobowiązując się , że będzie pomagał .

Pan Lisowski obecny na posiedzeniu komisji, zabierając głos w dyskusji podziękował za czwartkowe stanowisko Rady Miejskiej odnośnie wyboru Jego osoby na stanowisko Przewodniczącego ZGWW . Zaprotestował jednak stwierdzeniu jakoby Dziwnów blokował przyjęcie statutu. Dziwnów nie otrzymał projektu statutu, który jest przedmiotem analizy przez Radę Miejską . Zobowiązał się jednak, że niezależnie od decyzji Rady Miejskiej statut w Dziwnowie będzie uchwalony niezwłocznie , a kandydatura pana Rafała Wolnego ( po wstępnych konsultacjach z delegatami Dziwnowa) zostanie poparta .

Radna Teresa Purgal przypomniała , że inicjatywę opracowania statutu podjął Pan Jan Magda oraz Pani Jolanta Radoman . Nie wierzy , że wszystkie Gminy , poza Dziwnowem otrzymały statut .

Przewodniczący zobowiązał się , że z chwilą opracowania zmian do statutu natychmiast przekaże materiał do analizy pozostałych gmin w myśl idei , aby statut był szybko uchwalony .

Na pytanie skierowane do Pana Rafała Wolnego , czy będzie współpracował z byłą Przewodniczącą ZGWW - odpowiedział , że Pani Halicka zobowiązała się ,iż będzie pomagała celem dokończenia rozpoczętego przez siebie programu .

Natomiast Pan Lisowski zapytany , czy wycofa ew. swoją kandydaturę , jeżeli będzie kandydował Pan Rafał Wolny , odpowiedział , że wycofa się z kandydowania .

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Rozpoczęto ciąg dalszy debaty na omawianiem statutu ZGWW od paragrafu 10 , W punkcie tym wypowiedział się radca Prawny , który stwierdził , że zasadne jest precyzyjne określenie kompetencji , gdyż związek jest odrębną osobą prawną , jest to odpowiednik Rady Miejskiej i podejmuje decyzje . Ostatecznie zaproponowano zapis :

§ 10.2 ppkt .1)

2. Do wyłącznej kompetencji zgromadzenia należy :

1) wybór i odwołanie Przewodniczącego Zarządu oraz powołanie pozostałych członków zarządu , za przyjęciem opowiedziało się 8 radnych .

Pan Maksymowicz zaproponował , aby zasięgano opinię ( o charakterze doradczym) zamiast zgody , jako dodatkowe zobowiązanie z określonym terminem .

Pan Mecenas zgodził się z taką sugestią :

Przewodniczący poddał pod głosowanie, wprowadzone w dyskusji zmiany z zapisach paragrafu 10 pkt.2 dopisujemy na wniosek Przewodniczącego RM :

- z punktu 5 należy wykreślić ppkt d )i g); za przyjęciem 8 radnych .

- w paragrafie 10, pkt 2 ppkt 5 dopisać ustalenia max. wysokości pożyczek i kredytów któtkoterminowych zaciąganych przez Zarząd w roku budżetowym ; za 8 radnych

- ppkt 6 określenie wys. sumy , do której Zarząd może samodzielnie zaciągnąć zobowiązania ; za przyjęciem 8 radnych.

- ppkt 7 podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych Związku przekraczających zakres zwykłego zarządu dotyczących :

Pozostaje pięć podpunktów , po wykreśleniu podpunktów d) i g) zmieni się kolejność,

kolejne punkty zmieniają numerację na 8,9,10.

Wprowadzenie zapisu ust. 3 , wg Mecenasa nie należy wpisać w tym miejscu , niech to będą sprawy , którymi zajmuje się Zgromadzenie , natomiast w miejscu starego punktu 17 należy wpisać na wniosek Radnego Michała Sutyły , zgodnie z sugestią Pana Eugeniusza Maksymowicza zapis o treści :

8.1. o brzmieniu Uchwały Zgromadzenia są podejmowane bezwzględną większością głosów statutowej liczby członków Zgromadzenia z zastrzeżeniem ust. 2

2 . Uchwały w sprawach określonych w § 10 ust. 2 pkt 7 podejmowane są większością 3/4 statutowej liczby członków Zgromadzenia , po uprzednim zasięgnięciu opinii Rad Gmin uczestników Związku . Brak opinii w terminie 21 dni od dnia doręczenia projektu uchwały uznaje się za wyrażenie opinii pozytywnej ; za wnioskiem 8 radnych .

Przewodniczący proponuje wpisać w § 10 pkt 1 ust. 2 i pozostałych członków Zarządu ; za przyjęciem 8 radnych .

Odczytano w paragrafie 10 cały zapis zgodnie z wprowadzonymi zmianami .

Do paragrafu tego po dyskusji wprowadzono zmianę w zakresie ust. 2 pkt 1 „Wybór i odwołanie Przewodniczącego Zarządu oraz powołanie pozostałych członków zarządu , ustalenie wynagrodzenie Przewodniczącego Zarządu , określenie kierunków działania Zarządu oraz przyjmowanie sprawozdań z jego działalności”; za przyjęciem 10 radnych .

Przewodniczący zaproponował , zgodnie z sugestią Mecenasa zmianę do § 11 ust. 1 w brzmieniu: „ Zgromadzenie wybiera ze swego grona Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Zgromadzenia bezwzględna większością głosów statutowej liczby członków Zgromadzenia w głosowaniu tajnym” ; za przyjęciem 8 radnych .

ZGWW został stworzony po to ,abyśmy się czuli gospodarzami Związku Gmin , tymczasem wykreślono z zapisów statutu sformułowanie „ na wyspie Wolin”- powiedział Radny Michał Sutyła .

Przewodniczący zarządził 5 min. przerwę , po przerwie doszła radna Beata Kiryluk , stan Rady 9 radnych .

§ 11 ust. 2 wg opinii kancelarii o brzmieniu : Członek Zarządu Związku nie może pełnić funkcji Przewodniczącego lub Wiceprzewodniczącego Zgromadzenia ; za przyjęciem opowiedziało się 9 radnych .

Całość paragrafu ;za przyjęciem 9 radnych .

§ 12 ust. 3 brzmi : „O posiedzeniu zawiadamia się wszystkich członków Zgromadzenia , co najmniej 14 dni przed terminem jego posiedzenia . Poprawka Michała Sutyły - Termin i miejsce podaje się do publicznej wiadomości ; za przyjęciem 10 radnych .

W § 12 ust. 4 należy dopisać po kropce : „ Wniosek o zwołanie posiedzenia Zgromadzenia powinien spełnić wymogi określone w ust. 2 ; za przyjęciem 10 radnych .

Całość paragrafu z poprawkami poddano pod głosowanie ,za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych .

§ 13 ; za przyjęciem 10 radnych.

§ 14 ; za przyjęciem 10 radnych.

§ 15 z poprawką Kancelarii Prawnej wg brzmienia : „ Posiedzenia Zgromadzenia są protokółowane . Protokół z poprzedniego posiedzenia Zgromadzenia dołącza się do zawiadomienia o następnym Zgromadzeniu , na którym protokół winien być przyjęty ; za przyjęciem 10 radnych .

Radny Michał Sutyła zaproponował w kwestii porzadkowej , aby nie głosować tego, co pozostaje w statucie bez zmian , tak ustalono .

Pan Marek Lisowski zaproponował , aby protokół był dostarczany radnym przy kolejnym zawiadomieniu .

Odbyła się dyskusja na temat , kiedy protokół może być upubliczniony , zdaniem gości jest to pewnego rodzaju ograniczenie .

§ 16 .1 ppkt.3) otrzymuje brzmienie wg sugestii Pana Maksymowicza , wniosek zgłosił Michał Sutyła : „ wnioski i zapytania” wykreślając resztę ; za przyjęciem 8 radnych , przeciwko 2 radnych .

§ 16 .2 w brzmieniu „ w dyskusji biorą udział członkowie Zgromadzenia , osoby zaproszone przez zarząd do zabrania głosu przez Przewodniczącego Zgromadzenia oraz inne osoby związane z tematem obrad , po udzieleniu głosu przez Przewodniczącego obrad”.; za przyjęciem 10 radnych .

Na wniosek Mecenasa powrócono do tego zapisu , chodzi o to , aby wprowadzić paragraf kolejny 19 , który będzie regulował pewne sprawy .

§ 18 .1 Uchwały Zgromadzenia są podejmowane bezwzględna większością głosów statutowej liczby członków Zgromadzenia z zastrzeżeniem ust. 2 ;

2 . Uchwały w sprawach określonych w § 10 ust. 2 pkt 7 podejmowane są większością 3/4 statutowej liczby członków Zgromadzenia , po uprzednim zasięgnięciu opinii Rad Gmin uczestników Związku . Brak opinii w terminie 21 dni od dnia doręczenia projektu uchwały uznaje się za wyrażenie opinii pozytywnej.

§ 19.1 Członek Zgromadzenia może wnieść pisemny sprzeciw w stosunku do uchwały Zgromadzenia w ciągu 7 dni od dnia jej przyjęcia ; za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych .

2. Wniesienie sprzeciwu wstrzymuje wykonanie uchwały i wymaga ponownego rozpatrzenia sprawy ; za przyjęciem 10 radnych

3. Sprzeciw nie może być zgłoszony do uchwały podjętej w wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy ; za przyjęciem 10 radnych .

§ 21.3 proponuje się zamiast 3 osób - 4 osoby ( wniosek Radnego Pawłowskiego : 3 burmistrzów i przewodniczący zarządu ); za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych

4. Aby była możliwość powoływania spoza członów należy zapisać powiedział Pan Mecenas : ”W skład zarządu wchodzi Przewodniczący Zarządu wybierany przez Zgromadzenie oraz 3 Burmistrzów Gmin uczestników Związku ; za wnioskiem 10 radnych .

5. Zarządem kieruje jego Przewodniczący . Dopuszczalny jest wybór Przewodniczącego zarządu spoza członków Zgromadzenia ; za wnioskiem 10 radnych .

Całość paragrafu ; za przyjęciem opowiedziało się 10 radnych .

§23.2 należy wykreślić podpunkt 6 na wniosek Przewodniczącego RM ; za wnioskiem opowiedziało się 10 radnych.

Całość paragrafu ; za przyjęciem 10 radnych .

§ 24 .1 Zapis o brzmieniu : „ Oświadczenie woli w imieniu Zarządu Związku składa Przewodniczący i jeden z członków Zarządu”; za przyjęciem 9 radnych.

Całość paragrafu 24 ; za przyjęciem 9 radnych .

§ 26 .1 otrzymuje brzmienie : „Przewodniczący Zarządu Związku prowadzi Biuro Związku i wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników Biura Związku „ ; za przyjęciem 9 radnych .

2. otrzymuje brzmienie : „Przewodniczący Zarządu Związku zatrudnia pracowników zgodnie z regulaminem Biura Związku „ ; za przyjęciem 9 radnych .

§ 27.2 zamiast członka zarządu - „członka komisji”

  1. Zmiana zapisu „Członkiem komisji rewizyjnej nie mogą być osoby pełniące funkcje , o których mowa w art.11 ust. 1 i 21 .; za przyjęciem 9 radych .Pozostałe punkty paragrafu : 4 i 5 bez zmian .

Mecenas wyjaśnił , że w statucie nie ma ujętego zapisu odnośnie majątku , to co w tej chwili jest majątkiem Związku , tak jest w istocie. Mamy jedynie wpływ na dysponowanie majątkiem w sposób ograniczony , dlatego zapis ust. 2 paragrafu 29 , bez względu na to czy będzie , czy go nie będzie , niczego to nie zmieni .

Na pytanie czy majątek jest możliwy do przekazania Gminie , Mecenas odpowiedział , że wymaga to uregulowania w statucie.

Przewodniczący zaproponował zakończenie tematu związanego ze statutem w związku z przybyciem gości z Wolina , natomiast dalsza część będzie kontynuowana na II części posiedzenia 10.04.2007 r. , gdyż w dalszej części posiedzenia nie może uczestniczyć prawnik .

  1. Wypracowanie stanowiska Rady Miejskiej w sprawie wyboru Przewodniczącego ZGWW ( Gmina Wolin proponuje nową kandydaturę )

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Gminy Wolin : Pani Ewa Halicka Burmistrza Wolina Jan Magda oraz radny Marian Roszak .

Przewodniczący poinformował , że na wspólnym posiedzeniu komisji 22.03.2007 r. został przyjęty wniosek w sprawie kandydata na Przewodniczącego ZGWW , który wobec zaistniałej sytuacji trzeba będzie uchylić.

Przewodniczący posiedzenia przypomniał , że powodem powrotu do tego punktu był fakt ,że Gmina Wolin chciała zaproponowac nowego kandydata - Jana Magdę , jak również to , że doszedł nowy kandydat z Międzyzdrojów - Pan Rafał Wolny , który wcześniej na posiedzeniu zaprezentował swoje stanowisko w tej sprawie .

Przewodniczący poddał pod głosowanie uchylenie wniosku z 22.03 odnośnie zobowiązania delegatów do Zgromadzenia ZGWW odnośnie poparcia Pana Marka Lisowskiego na Przewodniczącego ZGWW . Wniosek został uchylony 10 głosami .

Przewodniczący RM poinformował delegatów z Wolina , iż Pan Lisowski zadeklarował , że gdyby Rada Miejska w Międzyzdrojach wyraziła stanowisko odnośnie poparcia dla Pana Rafała Wolnego , to przedstawiciele Dziwnowa, z którymi jest to konsultacji poprą kandydaturę Pana Rafała Wolnego .

Pani Ewa Halicka przedstawiła kuluary pracy ZGWW , choć wcześniej nie ujawniała tych negatywnych spraw , aby nie popsuć wizerunku Związku . Uzasadniała , że bynajmniej sprawy związane z indolencją w uchwaleniu statutu nie stały za jej przyczyną . Wystosowała nawet list otwarty do Rady Dziwnowa , w którym prosiła o umożliwienie spotkanie celem omówienia tych spraw , ale Pan Lisowski nie dopuszczał do takiego spotkania , dotarła zatem do radnych indywidualnie .

Na pytanie , czy prawdą jest , że Gmina Dziwnów nie dostała projektu statutu, Pani Halicka odpowiedziała , że statut został dostarczony za pośrednictwem Pana Burmistrza Leszka Dorosza , który zobowiązał się dostarczyć Panu Lisowskiemu i tak też się stało .

Burmistrz potwierdził , że za pośrednictwem straży miejskiej przekazał statut Panu Markowi Lisowskiemu .

Zagadnienie w tym zakresie referował również Pan Jan Magda , który finalizował prace dot. opracowania statutu Związku .

Pani Halicka zreferowała również sposób realizacji inwestycji w ZGWW przez okres 3,5 roku , co było możliwe poprzez osobistą wizytę w Senacie , jak również za pośrednictwem Pana Balazsa . Właśnie dzięki takiemu zaangażowaniu Program Spójności znalazł się na liście rezerwowej , dlatego tak bardzo zabiega o możliwość przedłużenia umowy i zamknięcia tego zagadnienia , gdyż uważa , że będąc autorką projektu ma do tego prawo .

Na pytanie skierowane do pani Halickiej , czy Wolin chce zmienić kandydata odpowiedziała , że zależy to od Rady Miejskiej w Międzyzdrojach . Jeżeli Rada uzna , że Jej kandydatura nie jest odpowiednia , to Gmina Wolin wystawi kandydaturę Pana Jana Magdy , który wstępnie wyraził swój akces .

Radna Teresa Purgal przysłuchując się dyskusji uznała , że tutaj tylko i wyłącznie o konflikt personalny .Osobiście uważa , że Przewodniczącą nie powinna zostać Pani Halicka, gdyż będziemy trwali dalej w zaistniałym konflikcie i marazmie .

Pani Halicka wyjaśniła jednak , że konflikt trwał również za czasów pani Uli Jakuczun, a aktualnie nie chodzi nam o docelowy wybór na stanowisko Przewodniczącej ZGWW , a jedynie o doczekanie do momentu uchwalenia statutu .

Przewodniczący RM uważa , że jeżeli nie zmienimy statutu ZGWW to będzie dalej trwał marazm , a sytuacja jest nieciekawa : jeżeli będzie pan Marek Lisowski , to Gmina Wolin będzie utrudniała przyjęcie statutu , a jeżeli pani Ewa Halicka to zupełnie nie widzi szans na jego uchwalenie .

Wobec powyższego Pani Halicka zrezygnowała z kandydowania .

Pan Maksymowicz dodał, że był to konflikt personalny , dzisiaj ma nadzieję , że kandydatura Rafała Wolnego załagodzi istniejacy stan . Poza tym uważa , że propozycja kandydatury Pana Jana Magdy nie spowoduje zażegnania tego konfliktu i podtrzymywania skorumpowanego układu .

Na pytanie skierowane do pani Halickiej , czy Wolin poprze kandydaturę Pana Rafała Wolnego odpowiedziała , że osobiście namawiała Pana Wolnego do kandydowania, jednak ma obawy czy sobie poradzi , sądzi bowiem , że lepszym Przewodniczącym będzie Pan Jan Magda , gdyż posiada większą wiedzę . Zatem Gmina Wolin poprze Pana Jana Magdę .

Pan Magda zapytany o zdanie, potwierdził chęć pracy w ZGWW , ma bowiem nadzieję , że uda się zakończyć prace nad statutem , gdyż dzisiaj jest to najważniejsze działanie . Osobiście nie pozostaje w konflikcie z panem Markiem Lisowskim . Jednak mógłby pozostać na tym stanowisku jedynie do czasu wygaśnięcia mandatu Burmistrza .

Radny Michał Sutyła zaproponował w związku z zamieszaniem jakie się wytworzyło wokół sprawy , aby delegaci z Międzyzdrojów , w zależności od sytuacji sami zadecydowali o wyborze kandydata w taki sposób , aby zażegnać istniejący konflikt .

Radna Teresa Purgal nie zgodziła się jednak się z taką opinia ponieważ uważa ,że ustalono wcześniej iż to Rada decyduje w tak ważnych sprawach jakimi niewątpliwie są ZGWW , dlatego stawia wniosek przeciwny , aby nie zwalniać Radnych z takiej opinii . Osobiście uważa , że wobec dwóch zgłoszonych kandydatów : Pana Rafała Wolnego oraz Jana Magdy (choć osobiście proponowała Pana Wolnego) , biorąc pod uwagę nabyte doświadczenie w tym zakresie , słuszniejszy wybór to Jan Magda .

------------- zarządzono 5 min. przerwę ----------------

Po przerwie …..

Przewodniczący poddał pod głosowanie formalny wniosek o treści :

Zobowiązać naszych delegatów do ZGWW o zmianę porządku posiedzenia Walnego Zgromadzenia ( 30.03.2007 r. ) , poprzez wykreślenie punktu: wybór Przewodniczącego ZGWW .

Wniosek poddano pod głosowanie , za przyjęciem opowiedziało się 9 radnych , 1 osoba była przeciwna .

Na pytanie Przewodniczącego , czy jeśli wniosek nie przejdzie, czyli porządek nie zostanie zmieniony , to Rada pozostawia wolną rękę swoim delegatom odnośnie wyboru Przewodniczącego ZGWW , Radni wyrazili aprobatę .

Dyskusję zamknięto.

  1. Rozpatrzenie bieżącej korespondencji.

Przewodniczący odczytał korespondencję , która wpłynęła do Rady Miejskiej :

    • Przewodniczący poinformował, że wybiera się w towarzystwie Sekretarza i radnego Drzewieckiego do Połczyna Zdroju na konferencję poświęconą uzdrowiskom.

    • Pismo Stowarzyszenia Demokracji Lokalnej odnośnie posadowienia 70 miejsc handlowych w związku z tym, że wymagana jest zgoda konserwatora zabytków . Przewodniczący korzystając z obecności TV kablowej odczytał odpowiedź Konserwatora Zabytków , do którego zwrócił się z takim zapytaniem , że zgoda taka nie jest wymagana .

    • Odczytał również wystąpienie do Międzyzakładowej Komisji Wolnego Związku Zawodowego o informację na temat związku dziaąłjacego na terenie Miedzydrojów , chodzi o to , aby dowiedzieć się jak duże środowisko reprezentuje Pan Maksymowicz , gdyż należy rozróżnić , czy są to poglądy Pana Maksymowicza , czy Związku Zawodowego „Solidarnośc 80”

    • Do wiadomości Rady Miejskiej przyszło pismo - prośba Pani Anny Wydrzyńskiej w sprawie problemu wjazdu na posesję .

    • Odczytał również pismo w sprawie handlu okularami - pismo Państwo Trościanka .

Głos w tym temacie zabrał Burmistrz , który powiedział , że w pierwszym etapie porządkowania promenady wyznaczono 70 miejsc handlowych , można było strać się o te miejsce np. w kooperacji z kimś . Nie możemy robić wyjątków , gdyż one spowodują lawinę różnych innych podać .

Na pytanie radnego Wójcika , czy to znaczy , że nie będzie innego handlu na promenadzie - Pan Burmistrz odpowiedział , że będzie kukurydza i wata cukrowa , jako działalność niekonkurencyjna dla pozostałych handlowców , uzyskano taką zgodę od osób tam handlujących . Poza tym są ogłoszone przetargi na punkty handlowe i można do nich przystąpić .

    • W kwestii stref Płatnego Parkowania , Przewodniczący zapytał czy prawdą jest, że Burmistrz nie będzie zajmował sie tym tematem , a inicjatywę w tym zakresie ma ew. podjąć Rada Miejska .

Pan Burmistrz przyznał , że oficjalnie to powiedział , iż temat jest niedopracowany , budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców , zatem jeśli Rada uzna , że to musi funkcjonować, to sama winna przejąć tę inicjatywę , a Burmistrz będzie musiał to wykonać .

Zatem inicjatywa pozostaje po stronie Przewodniczących komisji , powiedział Roman Pawłowski - Przewodniczący Rady.

  • Przewodniczący przypomniał również o konieczności złożenia oświadczeń majątkowych do końca kwietnia .

  • Osoba , której radni ofiarowali swoje diety na leczenie podziękowała za inicjatywę i pomoc .

  • 5.04.2007 r. planowana jest sesja RM.

  • Niebawem odbędzie sie wspólne posiedzenie komisji , bądź spotkanie w innej formie odnośnie obejścia miasta i Gminy przed sezonem .

  • Spotkanie w sprawie MTBS Przewodniczący zaproponował , aby dwie komisje: Spraw Społecznych oraz GKiOŚ spotkały się w tym temacie .

  1. Zapytania i wolne wnioski .

Radny Adam Wróbel podziękował Panu Tomczykowi za całokształt spraw związanych z uporządkowaniem dworca PKP i poprosił o zreferowanie sprawy , która ważna jest również dla mieszkańców .

Pan Bogusław Tomczyk wyjaśnił , że generalny remont jest zaplanowany w dalszym terminie - do 2013 , natomiast to co jest niezbędne dla wizualnego odbioru , kolej przy pomocy biura pracy sama uporządkuje (naprawi ławki pomaluje i naprawią usterki) , będzie to zrobione do sezonu . Docelowo muszą byc zamontowane kamery , aby zapobiec dotychczasowej dewastacji. Jest apel dyrektora PKP , aby przedstawiać możliwości zagospodarowania pomieszczeń na dworcu PKP w taki sposób , aby poprawić wizerunek .

Burmistrz omówił planowany zakres prac kompleksowych .

Radny Adam Wróbel zapytał również , czy w ramach przetargu na uliczne dziury , można nareperować również dziury na drodze przy cmentarzu i na ul. Leśnej.

Wiceburmistrz nie widzi problemu środki są , można je wykorzystać .

Co z przetargiem na plażę - zapytał radny Mateusz Flotyński. Burmistrz poinformował , że niebawem nastąpi otwarcie ofert .

W związku z tym , że nie zakończono porządku posiedzenia Przewodniczący postawił wniosek o przerwanie posiedzenia i kontynuowanie w ramach II części w dniu 10.04.2007 r. o godz. 10.00 , za wnioskiem głosowało 10 radnych .

II część posiedzenia 10 kwietnia 2007 r.

Przewodniczący otworzył II część posiedzenia będącego kontynuacja omawiania projektu statutu ZGWW . Na podstawie listy obecności stwierdził wymagane quorum do odbycia posiedzenia ( nieobecni radni : )

§ 30. ( stary 27) otrzymuje brzmienie: Wysokość składek jest ustalona corocznie przez Zgromadzenie Związku i zatwierdzona przez Rady Gmin - uczestników Związku . Brak rozstrzygnięcia co do zatwierdzenie w terminie 21 dni oznacza zatwierdzenie proponowanej wysokości składki .

Za przyjęciem takiego zapisu w paragrafie 30 opowiedziało się 11 radnych obecnych na posiedzeniu .

§ 33. ust. 2 wykreślić „ w szczególności” ; za przyjęciem 11 radnych .

§ 35. wprowadza sie zmiany kosmetyczne w zapisach oraz w punkcie 3 zmianę o treści :

„ Zarząd przedstawia Zgromadzeniu sprawozdanie z wykonania planu finansowego Związku za pierwsze półrocze nie później niż 31 sierpnia każdego roku ; za wnioskiem opowiedziało się 11 radnych , 1 osoba była przeciwna . Całość paragrafu ; za przyjęciem 12 radnych ( wg. projektu)

§ 36. punkt 2 paragrafu wpisać na poz. 1 w treści : „ z wnioskiem o przystąpienie do związku występuje właściwa Rada Gminy ; za przyjęciem 12 radnych obecnych na sali .

Punkt 2. brzmi „ O przyjęciu nowego członka Związku rozstrzyga Zgromadzenie w drodze uchwały , która podlega zatwierdzeniu przez Rady Gmin - uczestników Związku . Brak rozstrzygnięcia , co do zatwierdzenia w terminie 21 dni oznacza zatwierdzenie uchwały Zgromadzenia”.

Punkt 3. brzmi :”Członkostwo w Związku nabywa się z dniem wejścia w życie uchwały Rady Gminy o przyjęciu niniejszego Statutu , po uprzednim podjęciu uchwał wymienionych w ust.2”.

Zmiany poddano pod głosowanie ; za przyjęciem opowiedziało się 12 radnych .

Konsekwencją tego jest wpisanie w paragrafie 10 ustęp 2.ppkt.1- : „ z zastrzeżeniem paragrafu 36,ust.1”; za przyjęciem 12 radnych .

§ 38. Należy dopisać ; „ na podstawie uchwały własnej rady gminy” za przyjęciem 12 radnych .

§ 39.ustęp 2 otrzymuje brzmienie: Jeżeli w skład majątku Związku wchodzi obiekt , z którego korzysta wyłącznie gmina występująca ze związku i zlokalizowany jest w tej gminie , obiekt może przejąć występująca Gmina zwracając jednocześnie pozostałym gminom nakłady poniesione przez nie na to urządzenie (obiekt) ; za przyjęciem 11 radnych, 1 osoba wstrzymała sie od głosu .

§ 41.ustęp 2 punkt 2 otrzymuje brzmienie: „opracowanie planu likwidacji Związku , który podlega opinii Komisji Rewizyjnej Związku , zatwierdzeniu przez Zgromadzenie i Rady Gmin - uczestników Związku oraz przesłanie go do wiadomości Wojewody i Regionalnej Izby Obrachunkowej”. ;za przyjęciem opowiedziało się 12 radnych. Całość paragrafu .

Proponuje się powrócić do paragrafu 6 punkt 3 i zmienić zapis wg poniższej treści :

3) promocja , turystyka i rekreacja na wyspie Wolin , w granicach administracyjnych Gmin - uczestników Związku oraz wspieranie rozwoju bazy turystycznej”; za przyjęciem opowiedziało się 8 radnych przeciwko 2 radnych , 2 osoby wstrzymały się od głosu .

7. Zakończenie posiedzenia .

Na tym zakończono 2-częściowe posiedzenie wspólnych komisji Rady Miejskiej .

Protokołowali :

I cześć : Mirosława Nurkowska

II cześć: Mateusz Bobek

10


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mirosława Nurkowska

Data wytworzenia:
21 maj 2007

Osoba dodająca informacje

Marta Trojan

Data publikacji:
21 maj 2007, godz. 10:39

Osoba aktualizująca informacje

Marta Trojan

Data aktualizacji:
21 maj 2007, godz. 10:41